UŞAK 19°C
Sağanak Yağışlı
Son Dakika Haberler
  • 16:48

ÖRNEK PROJE: YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLERpost_views_couwx Görüntüleme

kategorisinde, 09 Mart 2016 - 16:45 tarihinde yayınlandı

ug

Uşaklı öğrenciler bir ilke daha imza atarak, yetime el uzatıyor.

Uşak İl Öğrenci Meclisi Türkiye’de sosyal duyarlılık ve dayanışma oluşması için hayata geçirdiği projesiyle, yine bir ilke imza attı. İl Öğrenci Meclisi tarafından alınan karara Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın ve Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’in de tam destek verdiği belirtilirken, “Yetim Gülerse, Dünya Güler” projesi kapsamında elde edilen gelirin kimsesiz ve yetim çocuklara bağışlanacağı ifade edildi.
18 ve 19 Mart tarihleri arasında yapılacak olan kermeste satışa sunulacak gıda malzemelerini öğrenciler ve sponsor firmalar hazırlayacak. İlçelerin de dahil olduğu projede, öğretmenler de öğrencilerine destek verecek ve proje önemlli bir dayanışmanın örneği olacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Uşak İl Öğrenci Meclisi Başkanı Barış Sorkun, “Dünya görüşü ne olursa olsun, yetimin,ihtiyacı olanın, mazlumun yanında olmak insanlığın bir gereğidir. Bizler Uşak’ta 64.048 öğrenci olarak Uşak’ın tamamını kapsayacak bir proje yaparak kardeşliği ve dayanışmayı ön plana çıkartacağız İnşAllah. Dayanışma, omuz omuza verme, mücadele bizim için asli vazifelerimiz arasındadır ve bu anlamda da çalışmalarız sürecek” dedi. Gelir ve Vergi Dairesi çalışanlarının aralarında para toplayarak destek olmak istediklerini belirten Sorkun, eğitim sendikaları başta olmak üzere, sendikalardan da destek beklediklerini belirtti.
Çay, pasta, börek çeşitleri ve tarhananın satışa çıkartılacağı kermese protokol üyelerinin de katılması bekleniyor.
kaynak: uşak gündem

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER