UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

ÖZGÜRLÜKLER GÖK GÜRÜLTÜSÜ GİBİ ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE YOK OLURKEN İSLAM ALEMİpost_views_covow Görüntüleme

kategorisinde, 22 Aralık 2015 - 10:48 tarihinde yayınlandı

isvicrede-islm-yasaklandi-20637011101ÖZGÜRL

ÖZGÜRLÜKLER GÖK GÜRÜLTÜSÜ GİBİ ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE YOK OLURKEN İSLAM ALEMİ…..
İnsanın bütün fiilleri, hareketleri ve davranışları iradesinin neticesinde ortaya çıkar.

İradesi de hissiyatının etkisi altında tercihini yapar. Hissiyatı ise inanç ve fikirlerine göre şekillenir.
Elindeki silahı nefret ve kin dolu bakışlarla masum bir insanın üzerine çeviren bir teröristi düşünelim. Bu şahıs bu hale nasıl geldi? Savunmasız bir masumu hunharca öldürecek kadar acımasız bir insan haline nasıl ve ne zaman geldi..
Elbette hiçbir insan bu hale sebepsiz bir şekilde gelmez. Gelin şimdi elindeki silahı masum ve savunmasız bir insana çeviren teröristin bu halinin tahlil edelim. Elde silah nefret ve kin dolu bakışlar tetiği çekmek üzere olan bir parmak ve karşıda masum ve savunmasız bir insan.

Evet bu tablo bu şekil bir NETİCEDİR.

Bu neticenin görünmesine sebep olan şey o teröristin karşısındaki insanı öldürme iradesidir. Öldürme iradesini netice veren şey o teröristin kalbindeki kin ve nefret duygusudur. Bu kin ve nefret duygusunun sebebi de o teröristin kalbine yerleşmiş olan dünya görüsü, inanç ve fikirleridir. Demek ki inanç ve fikir, hisleri hisler iradeyi irade de fiilleri netice vermektedir. Çünkü bir insanın önce inancı ve fikirleri değişir, sonra o inanç ve fikri göre hissiyatı yeşerir, o hissiyata göre de iradesi tercihte bulunur. Bu tercihe göre de fiil ve davranışları ortaya çıkar.
Terörist örneğimizdeki şahsın önce inancı dünya görüşü ve fikirleri değişti. Yaradılışı inkar eden sapkın bir felsefe ile önce ateizm ve inkar fikri akıl ve kalbine yerleşti. Sonra ateizm fikri üzerine oturan siyasi bir fikri kabul etti. Allah ve Ahiret başta olmak üzere bütün mukaddesatı inkar eden bu ateist felsefe ile merhamet, adalet ve hürmet gibi bütün ahlaki değerleri kalbinden çıktı. Bu ahlaki değerlerini kaybeden bir kişi siyasi fikrinin de etkisiyle hedefine koyduğu masum ve savunmasız insanlara nefret ve kin duyguları ile bakmaya başladı..

Sonuçtada nefret ve kin duygularıyla baktığı bu insanları öldürmek gibi bir irade ortaya koydu ve silahına sarıldı…
İşte günümüzdeki bunca savaşların terörün, katliamların, Allah’ın insan oğluna izin vermediği ve öldürmeyeceksin yada diğer bir anlatımla bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş sayılır felsefesindeki gizli ama bilinen şifre burada saklıdır günümüzde ülkelerin menfaat çetelerinin dünyevi mal ve rahat yaşama zenginlik gibi yalan dünyanın geçiçi zevkleri uğruna tevessül ettiği ama ne yazık ki şu anda dünyamızda nerelerde savaşlar var, hangi zengin yeraltı madenlerinin olduğu kendi içinde bölünmüş BİR TEK VATANI OLDUĞUNU UNUTAN BELDELERDE COĞRAFYALARDA Kİ MÜSLÜMANLARA BAKINIZ YOK OLDULAR…


Ana sebeb kalplerin sapkın fikirlerlerle bozulması ve imanların zedelenmesiyle üç günlük dünyada rahat ve iyi kaliteli yaşama hayali ölümleri, yok oluşları beraberinde getirmiştir.


Toplumsal BİRLİK VE BERABERLİK AÇISINDAN.. MİLLİYETÇİLİK, IRKÇILIK, VE KAVMİYETÇİLİK Yüce Allah’ın insanları farklı milletler olarak yaratması toplumsal birlik için bir tehdit midir?
Değişik dilleri konuşmak aynı ten ve rengi taşımamak toplumsal ayrışma nın bir nedeni midir.? “Farklılıklar ayrışmanın bir sebebi olabilir mi”?
Bu farklılıklar bir ceza mıdır, yoksa ilahi bir lütuf mudur..? Gibi birçok sorunun düşünceleri meşgul ettiği günümüzde kaoslar,,, hep olmaya devam ediyor. Cenab-ı Allah buyuruyor…. “Ey insanlar ! Şüphesiz ki biz, sizi bir erkek ve bir dişiden (Adem ile Havva’dan) yarattık. Birbirinizi tanımanız içinde sizi milletlerden ve kabileler kıldık.” buyuruyor. Hele hele müslümanların birlik yerine günümüzde birbirine muhtaç birbirinden mazlum birbirinden fakir oldukları halde, aralarındaki ayrılıklar yüzünden küresel güçlerin baskısı altında ezilen topluluklar hükmündedir…

Ey müslüman uyan ölüm uykusundan uyan…


KORKU KARANLIĞA ÇIKAN YOLDUR. KORKU ÖFKEYİ GETİRİR, ÖFKEDE NEFRETİ,.. 

NEFRET İSE ACIYI……


Benim tecrübelerim de şans diye bir şey yoktur… Sadece acı gerçekler vardır.

GERÇEKLER İSE ACIDIR…..

*****ARAŞTIRMACI-YAZAR- Yaşar Cantürk****************

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER