UŞAK 29°C
Parçalı Bulutlu
DOLAR
5,7271
EURO
6,3490
ALTIN
276,34
BIST100
95.522

PAMUKKALE TURİZM MESNETSİZ İFTİRALARA AÇIKLAMA GETİRDİ705 Görüntüleme

kategorisinde, 26 Ocak 2019 - 9:21 tarihinde yayınlandı

Pamukkale Turizm mesnetsiz iftiralara açıklama getirdi.

Denizli ve Ege’nin 57 yıllık marka ulaşım şirketlerinden Pamukkale Turizm’e, İzmir Ticaret Mahkemesi’nin verdiği iflas kararından sonra İzmir İflas Müdürlüğü’nün çalışma izni verdiği açıklandı. Pamukkale Turizm İzmir Sorumlusu Tunca Başkan, “Şirketimiz bir yıl içerisinde 15 milyon yolcuya hizmet veriyor. Pamukkale Turizm’de 3 bin 500 kişi istihdam edilmektedir. Tekerleklerimiz döndüğü sürece, çaycısı, lastikçisi, benzincisi ve buna benzer görünmeyen 50 bin kişinin ekmek kapısıyız” dedi.

Ülkemizin önemli marka ve değerlerinden olan, Uşak halkının bir çok şehirler arası ulaşım konusunda tercih ettiği Pamukkale Turizm hakkında çıkan “iflas etti, battılar, kaçıyorlar” gibi mesnetsiz iftira ve kötü niyetli paylaşımlara net ve keti bir dille açıklama getirildi.

İzmir 1. Asliye Mahkemesi, 1962 yılında kurulan Pamukkale AŞ’nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasını kararlaştırmıştı. Pamukkale Turizm’in mahkeme kararıyla iflas etmesinin ardından şirketin yönetim kurulu bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir” denildi.

Seferlerde bir değişiklik yaşanmayacağı belirtilen açıklamada, “Tüm çalışmalarımız normal seyrinde devam etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de standartlarımızdan taviz vermeyeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada tüm seferlerin aynen devam ettiği, yaşanan bir takım olumsuzlukların giderilmesi için çalışmaların devam ettiği açıklamada kaynağı belli olmayan kötü niyetli açıklamalara ve paylaşımlara itibar edilmemesine dikkat çekildi.

Pamukkale Turizm’in Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Ülkemizin ulusal bir değeri, Pamukkale Turizm olarak sizleri sevdiklerinize ulaştırmaya devam etmek üzere çabamızı sürdürmekteyiz. Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir. Seferlerimizde hiçbir değişiklik olmayıp, bu döneme özel faaliyet iznimiz alınmıştır. Tüm çalışmalarımız normal seyrinde devam etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de standartlarımızdan taviz vermeyeceğiz. Sevgi ve güven ile yıllardır bizi tercih eden tüm yolcularımızın bizleri yalnız bırakmayacaklarına inancımız tamdır. Destekleriniz için yürekten teşekkürler.”

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER