UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

PANKARTLARINI GERİ İSTİYORLARpost_views_couxm Görüntüleme

kategorisinde, 09 Ocak 2015 - 14:37 tarihinde yayınlandı

BİRLEŞİK

Birleşik Haziran Hareketi pankartını geri istiyor

Birleşik Haziran Hareketi tarafından Tiritoğlu Parkı’na asılan pankart üç gün sonra Belediye Zabıtası tarafından indirildi. Ancak, pankartın peşine düşen ÖDP Uşak İl Başkanı Mahmut Uludağ, pankartı bir türlü geri alamadığını söyledi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Uşak İl Başkanı Mahmut Uludağ, Birleşik Haziran Hareketi’nin Tiritoğlu Parkı’na 11 Ocak Pazar günü yapacakları yürüyüşün etkinliğini duyurdukları pankartın zabıtalar tarafından indirildiğini, ancak, belediyenin, “Pankart bizde değil, valilikte” dediğini Uşak Valiliğine yaptıkları başvuruda pankartın kendilerinde olmadığını söylediklerini açıkladı.

‘Tahammül edemediler’

Uşak Belediyesi’ne pankart asmak için dilekçe ile başvurduklarını belirten Mahmut Uludağ, “Gerekli izinleri alarak 5 Ocak pazartesi günü üzerinde, “ 11 Ocak’ta parasız laik eğitim için toplanıyoruz. Haziran Hareketi” yazılı pankartımızı astık. Edindiğimiz bilgilere göre, 8 Ocak Çarşamba günü, Uşak Belediyesi zabıta ekipleri tarafından bize haber verilmeden pankartımız indirilmiş. Bunun üzerine, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı  Hakan Uludağ ile yaptığımız görüşmede, Uludağ bize, pankartın Uşak Valiliği tarafından yasaklandığını onun için indirdiklerini söyledi. Ancak valilik nezdinde yaptığımız araştırmada pankarttan haberleri olmadığı tarafımıza söylendi” dedi.

Pankartın sökülmesine ve bulunamamasına tepki gösteren Mahmut Uludağ, “Bu davranışlardan, laik ve parasız eğitime tahammül edemedikleri anlaşılıyor. Bir pankarta bile suç aleti sayılıyor ki, hem yasaklanıyor hem de pankartımızı geri alamıyoruz” ifadesini kullandı.

YORUM YAZBENZER HABERLER