UŞAK 6°C
Hafif Kar Yağışlı

PARA! VARLIĞI BİR DERT YOKLUĞU YARA412 Görüntüleme

kategorisinde, 16 Mayıs 2016 - 2:50 tarihinde yayınlandı

 DSC_7638

PARA! VARLIĞI BİR DERT YOKLUĞU YARA
Sevgili okuyucularım bugün ben para’yı konuşturarak nasıl hayatlarımızın göbeğinde oldu*unu ve aslında hayatın merkezi denen şeyin, o gizli gücün kapitalizm yani Para olduğunu sizlere anlatayım….
En BÜYÜK YALAN OLAN KAPİTALİZM HAYATIMIZI İSTİLA ETMİŞ METERYALİST BİR KATİLDİR..
NASIL MI İŞTE PARAYI KONUŞTURMAYA BAŞLIYORUM…
Merhaba ben para:
Küçük kızlarınızı barbie bebeklerle büyüttüm, bugün sizden estetik operasyon için para istiyorlar diye neden şaşırıyorsunuz!

Çıkarlarım uğruna kocaman bir moda endüstrisi yarattım, istediğimi de elde ettim..

17 yaşındaki kızların çoğu dış görünüşlerinden rahatsız…
Ben parayım! Bir kadının bir moda dergisini 15 dakika karıştırması kendi vücudunu beğenmemesine yetiyor.
Ben parayım.! Ve bakış açınızı öyle bir değiştirdim ki hırsız bir CEO’nun hayat hikayesi sizin için azim ve başarı hikayesi olabilir.
Ben parayım! Ve ortalama bir insanın günde 5.5 saat televizyon seyrettiği kitap okumadığı tiyatro ve sinemaya çok az gittiği bir toplumda alaşağı edilmek gibi bir kaygım yok..
Ben parayım! Ve tabiki ancak yüzde 1’inizin ihtiyacı olan makineleri 3. dünya ülkelerinde ucuz işçilerle üretmekte çok başarılıyım, elbette bütün kapitalistler birer AZİZ gibi konuşacaklar, tıpkı Bill Gates gibi, 150 milyon dolarlık 66 bin metrekare bir evde yaşayan bir AZİZ..
Ben parayım! Ve benim yüzümden ortalık, miras kavgaları yüzünden kanlı bıçaklı olmuş akrabalarla dolu her yıl 20 milyon çocuk açlıktan ölürken, siz bir koşu bandının üstünde fazla yağlarınızı eritmek için ter döküyorsunuz.
Ben parayım! Ve benim yüzümden dünyada 600 milyon obez ve 4 milyar aç insan var.
Ben parayım!Ve kahve üreten bir çiftçinin oradan bir bardak kahve satın alabilmesi için üç gün çalışması gerekir…
Ben parayım! Ve uzak doğuda 6-12 yaş arası kızlar 200 dolar gibi komik paralarla seks kölesi olarak satılıyorlar.
Ben parayım! Ve serbest piyasa ekonomisi dünyanın en büyük yalanıdır
Ben parayım! Ve kadınlar! Lütfen birer obje haline geldiğinizi aklınıza getirmeden VİCTORA”S SECRET “a koşan avuç içi kadar çamaşıra 80 dolar verince çok mutlu olacağınızı garanti ediyorum.
Ben parayım! Ve 15 yaşındaki bir çocuğun İPOD alabilmek için böbreğini sattığını duyunca paralığımdan zevkten dört köşe oldum.
Ben parayım!Ve Tayland’da Disney fabrikası için çalışan bir çocuğun Disneyland’ girecek parayı çıkarması için 55 gün çalışması gerek.
Ben parayım! Ve Afrika kıtasında her sene 8.5 milyar dolar değerinde pırlanta çıkıyor, kıta nın açlık sorununu çözmeye yetecek miktar.
Ben parayım! Ve siz pırlantalara bayılırsınız, Hindistan’da 1 milyon kişi günde 1.2 dolar kazanarak o pırlantaları üretiyorlar.
Ben parayım! Ve yılda 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz aynı tişörtü haftada iki kez giymeye utanıyorsunuz.
Ben parayım! Ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz. Müslümanlar 5 yıldızlı Kabe manzaralı otellerde ibadet ederlerken.!
Ben parayım! Ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz, bütün dünya Hristiyan bayramı noel’i sırf alışveriş yapıp eğlenmek için kutlarken, ABD’de 7 milyon evsiz insanın olduğundan haberi yok, Çünkü televizyonda gördüğünüz Amerika’lıların hepsi havuzlu villalarda yaşıyor.
Ben parayım! Ve yine başardım Bütün kadınları dolapları tıka basa dolu iken giyecek hiçbir şeyleri olmadığına inandırdım.
Ben parayım! DÜNYA NÜFUSUNUN YÜZDE 50’Sİ DÜNYA KAYNAKLARININ VE ZENGİNLİKLERİNİN YÜZDE 1’İNE SAHİP, DÜNYA NÜFUSUNUN YÜZDE 1’İ DÜNYA KAYNAKLARININ VE ZENGİNLİKLERİNİN YÜZDE 50’SİNE SAHİP..
BEN PARAYIM!
VE BANKACILAR BENİM EVLATLARIM, AMERİKA’LI LARIN YÜZDE 85’İ EĞER EKONOMİK DURUMLARINI İYİLEŞTİREBİLECEK İSE FAŞİST BİR HÜKÜMETİ SEÇEBİLECEKLERİNİ SÖYLÜYOR..
İŞTE BU KAPİTALİN GÜCÜ….
Altın yıllarını yaşayan neoliberalizm’e/vahşi kapitalizm’e ve para endeksli her süslü laf Dünya dolar merkezi FED yani dünya bankasının kıskacındaki yada yaşam süren her canlının hayatındadır ve günümüzde orta doğu alev alev yanıyorsa, petrol ve kısıtlı enerji kaynaklarından dolayı ORTA DOĞU’daki ganimet uğruna MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ bölünerek parçalayarak yok edilerek, para ve dolayısıyla elde bulunduranların emirlerine girdikçe GELECEK DÜNYA GLOBALLEŞECEK PARALI EFENDİLERİN DEVRİ HORTLADI VE HIZLA HER ŞEY METARYEL’LEŞECEK TİR..
…..YAŞAR CANTÜRK******

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER