UŞAK 13°C
Parçalı Bulutlu

PAZAR ESNAFI KURA SONUCUNU PROTESTO ETTİpost_views_couzh Görüntüleme

kategorisinde, 03 Mayıs 2016 - 1:35 tarihinde yayınlandı
SSS
Uşak Kemalöz Mahallesi’nde yapılan yeni pazar yerinde kuralar bugün noter huzurunda çekildi. Kura sonuçlarını kabul etmeyen bir grup pazar yeri esnafı, çekilişi protesto etmek amacıyla kuraların çekildiği Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nin önünde toplandı.
Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı protestonun ardından yapılan çekilişlerden rahatsız olduğunu söyleyen bir grup Uşak Belediyesi Hizmet Binası’nın önüne giderek Belediye Başkanı Nurullah Cahan’la görüşmek istediklerini söyledi.
Pazar yerindeki yer belirlemeyle ilgili kura çekimini kabul etmeyen grup adına açıklama yapan Manavlar Odası Eski Başkan’ı Özdemir Ayan, “Bu kuraların kabul edilmesini istiyoruz. Ayrıca alanlarımız çok dar ve pazar yerinde 300’ün üzerinde esnaf var. Başka pazar yerlerinden gelenler de burada yer almışlar. Biz bunların bir kısmının kabul edilmemesini istiyoruz ve böylece yerlerimizin genişletilmesini ve başka pazar yerlerinde stant açan varsa onların bu pazarda yer almamasını, herkesin para kazanmasını istiyoruz. Şehir dışından gelenler de var” açıklamasında bulundu.
Esnafla görüşmek üzere belediye binasından çıkan ve pazar yeri esnafıyla konuşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, şehir dışından esnaf geldiği iddiasının kesinlikle doğru olmadığını, yer verilen pazarcıların listesinin, pazar esnafının bağlı bulunduğu odadan alındığını ve bir sorun varsa odada bulunan listeden dolayı olabileceğini belirtti. Başkan Cahan, “Biz pazar yerinde stant açacak firmaların listesini odanızdan aldık. Eğer bir sorun olduğunu söylüyorsanız bu odanızın verdiği listeden dolayıdır. Şehir dışından gelen kimse yoktur ve eğer yerlerin darlığıyla ilgili bir sorun varsa bu konuda da gereken yapılır” şeklinde konuştu.
Protesto amacıyla belediye binasının önünde toplanan grup, Başkan Cahan’ın açıklamalarının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
kynk:ug

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER