UŞAK 12°C
Çok Bulutlu

POLİSİN DİKKATİ BÜYÜK KAVGAYI ÖNLEDİpost_views_couxy Görüntüleme

kategorisinde, 26 Nisan 2016 - 21:05 tarihinde yayınlandı
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMMM) Başkanı İsmail Kahraman tarafından yapılan, ‘Laiklik kavramı yeni Anayasa’da yer almamalıdır’ açıklamasına tepki gösteren; Özgürlük Ve Dayanışma Partisi (ÖDP) bünyesindeki Haziran Hareketi, ADD, Eğitim-Sen gibi gruplar, Atatürk Anıtı önünde toplandı.
Uşak Belediye Hizmet Binası önünden 18.00’de başlayan yürüyüş “Şeriat gidecek, laiklik gelecek” gibi sloganlarla Atatürk Anıtında son bulurken, ki karşıt görüşlü grup arasında yaşanan tehlikeli, gerilim, Uşak polisinin dikkati ve gayreti sonunda büyümeden önlendi Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi yaklaşık 50 kişilik bir gruba, saldırmak isteyen karşıt görüşlü grup arasında tartışma çıktı.
50 kişilik grup burada bir basın açıklaması yaptı.
Özgürlük Ve Dayanışma Partisi(ÖDP) bünyesinde bulunan Birleşik Haziran Hareketi üyeleri, Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptıktan sonra, parti binasına giderken, Tiritoğlu Parkı’ndan çıkan sağ görüşlü bir grubun saldırısına uğradı. Sopalarla ÖDP’li gruba saldırma isteyen grubu ileriden fark eden polis, araya girerek daha büyük bir kavganın çıkmasına engel oldu.
Gerginliğe anında müdahale eden polis, olaylar büyümeden engellerken, iki grup arasında yaşanan gerginlik, ara sokaklara da taşındı.
Parti binasına yürümek isteyen ülkücü gençler, polisin engeline takıldı. Emniyet yetkilileri tarafından tarafları sakinleştirmek için uzun süre çaba sarf edildi.
Parti Binasında açıklama yapan ÖDP İl Başkanı Mahmut Uludağ Ankara’da polisin partililere saldırdığını iddia ettiği açıklamasında, “Eğitim-Sen, Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ile birlikte Uşak’ta da bu eylemi gerçekleştirmeye çalıştık. Biz Uşak’lıyız. Uşak’ın 12 Eylül öncesini de sonrasını da iyi biliyoruz. Ayaklarını denk alsınlar, bize böyle bir şey yaptıklarında gereken cevabı her koşulda alacaklar” dedi.
Sağcı grubun arasından bir sözcü, kendi grubuna yönelik yaptığı konuşmada, ” Bunlara üniversitelerde, fakültelerde, sokak aralarında, her yerde kendimizi göstereceğiz. Biz bu vatanın yılmaz bekçileriyiz” dedi, gençler sloganlar eşliğinde olaysız bir şekilde olay yerinden ayrıldılar.
a1 a2 a3 a4 a5 a6 a7 a8 a9 a10 a11 a12 a13 a14 a15 a16 a17 a18 a19 a20 a21

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER