UŞAK 12°C
Yağışlı

REKTÖR ÇELİK’TEN 18 MART AÇIKLAMASIpost_views_couyf Görüntüleme

kategorisinde, 18 Mart 2016 - 13:08 tarihinde yayınlandı

e1

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait ÇELİK; Tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Çanakkale Savaşı, milletimizin zamanın en güçlü ve en ihtişamlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir.

Çanakkale milletimizi küçümseyen, onuruna ve kutsallarına el ve dil uzatmaya yeltenen, milletimizin gücünü imtihan etmeye kalkışan, bu coğrafya üzerinde hesaplar kuranlara karşı; coğrafyamız üzerinde sonsuza kadar yaşamaya kararlı olduğumuzu birlik beraberlik ve yüksek iman gücü ile ilan ediliş günüdür.

Çanakkale savaşı etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, vatanımızın sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir.

Vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden ecdadımıza karşı bir borç bilmeliyiz.Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin yıldönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER