UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

REKTÖR SAİT ÇELİK’İN 23 NİSAN KUTLAMASIpost_views_covdb Görüntüleme

kategorisinde, 23 Nisan 2016 - 9:44 tarihinde yayınlandı

ssssss

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Byarmaı ile ilgili mesaj yayınladı, mesajında Rektör Çelik: Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin simgesi olan,  Milletin iradesinin tecelli ettiği, milli çatımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk kurulduğu 23 Nisan 1920 günü aynı zamanda geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza da bayram olarak armağan edilmiştir.  Bu bayram Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesi olmakla birlikte, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun, millet iradesinin daha demokratik, daha bağımsız ve daha saygın bir şekilde temsil edilmesi gerektiğinin de altı çizilmiştir.
Çocuklarımızın geleceğe umutla bakan, sağlıklı ve üretken, araştıran, sorgulayabilen ve donanımlı kişiler olarak yetişmelerini sağlamak en büyük sorumluluğumuz olmalıdır. Çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Bu anlamda Uşak Üniversitesi olarak hedefimiz, yeteneklerini doğru alanlarda kullanan, teknolojik gelişmişlikleri yakından takip eden, milli ve manevi değerlerine bağlı, yeni düşüncelere açık, üreten, paylaşan bir nesil oluşturmaktır. Böyle yetişen bir neslin ülkemizi her konuda bir adım daha ileriye götüreceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Millet Meclisi’nin 96. kuruluş yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna can vermiş aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, halkımızın ve tüm çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER