UŞAK 15°C
Az Bulutlu

REKTÖR SAİT ÇELİK’İN KANDİL MESAJI231 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Mayıs 2016 - 10:21 tarihinde yayınlandı

rrrr

Miraç; insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimizin yaptığı, mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Her şeyden önce Miraç, başta Efendimiz olmak üzere her bir Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme ve bu vesile ile yüksek insani sorumluklar üstlenmek demektir.

Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, yüce dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermek gerekmektedir.

Bu mübarek gece vesilesiyle ülke olarak son günlerde yaşadığımız olumsuzlukların yerini sağduyu ve sükûnetin; barış ve huzurun almasını; ayrıca zulüm, haksızlık, şiddet ve teröre maruz kalan yakın coğrafyamızın tekrar barış ve huzur yurduna dönüşmesini temenni ediyor, aziz milletimizin, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve bütün İslâm âleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyorum.

Prof. Dr. Sait ÇELİK

Uşak Üniversitesi Rektörü

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER