UŞAK 22°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

ROTAYI YENİ YIL’A ÇEVİRDİLERpost_views_covdc Görüntüleme

kategorisinde, 28 Aralık 2015 - 12:52 tarihinde yayınlandı

ROTA

ROTALARI YENİ YIL OLDU
Ekim ayında kurulan, “Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği” üyeleri eşleri ve çocuklarıyla, yılbaşı kutlaması yaptı. Aynı zamanda tanışma toplantısı olan yemeğe CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da katıldı.

Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği üyesi 104 dağcı, yılbaşı kutlaması ve tanışma yemeğinde bir araya geldi. Eşleri ve çocuklarının da katıldığı gecede CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım eşi Ayşegül ve oğlu Anıl Yalım’la birlikte katıldı. Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin kardeş kulübü, “Uşak dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Sadi Yalgın ve yönetim kurulu üyeleri de kardeş kulüplerinin mutlu gecesinde onarlı yalnız bırakmadılar.
UYAR; “AYNI ZAMANDA UŞAK’I TANITIYORUZ”

Gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek başkanı Nasıf Uyar, “Derneğimiz, dağcılık sporunu doğa yürüyüşlerini yaygınlaştırmak ve anı zamanda Uşak’ın tarihi değerleri ve doğal güzelliklerini tanıtmak için kurulmuştur. Kuruluşumuzdan bu yana geçen kısa sürede, yoğun katılımlı doğa yürüyüşleri ve kültürel geziler düzenledik. Şu anda düzenlediğimiz ilk yemeğimize katılımın bu kadar yüksek olması da beni ayrıca sevindirdiğini belirtmek isterim. Sizlerle paylaştığım bu mutluluk ve birliktelik duygusu, bende geleceğe umutla bakma duygusu uyandırıyor. Doğa yürüyüşlerimiz devam edecek. Ancak, Uşak’ın tanıtımı için de projelerimiz var. Örneğin, 1-2-3 Eylül tarihlerinde, Uşak’ın Kurutuluş günü ve Dünya Barış Günü olması nedeniyle, Dumlupınar, Uşak arasında başka illerden gelecek dağcıların katılımıyla büyük bir gece yürüyüşü düzenlemeyi planlıyoruz. Bu birlikteliğimiz sürdüğü takdirde, sizlerle her işi başaracağımıza olan inancım tamdır” dedi.

Daha sonra sahneye yönetim Kurulu üyeleri; Ramazan Ulusoy, Murat Uygur, Ömer Kelleci, Elvan Bakıcı, Halime Saraçoğlu ve Hatice Eren’i davet eden Uyar, yönetim kurulunu üyelerine tanıştırdı
DAĞCILAR YALIM’A UĞURLU GELİYORMUŞ

Daha sonra söz alan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da, “Geçen yıl da milletvekili olmadan dağcılık kulübünün yılbaşı gecesine katılmıştım. Sonra milletvekili seçildim. Dağcılar bana uğurlu geliyor. Onun için bu yılki etkinliğinizde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Bir gün sizlerle özellikle memleketim olan Sivaslı ilçesinde bir doğa yürüyüş yapmak isterim. Sizlerin ve Uşak halkının yeni yılını da içtenlikle şimdiden kutlarım” ifadesini kullandı.
Yapılan çekilişte kazanan şanslı dağcıların hediyelerini almalarının ardından, Okan ve Tuna’nın müzikleriyle coşan Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER