UŞAK 27°C
Az Bulutlu

SEDDAR YAVUZ UN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJIpost_views_covbb Görüntüleme

kategorisinde, 14 Mart 2015 - 15:13 tarihinde yayınlandı

V

İnsanoğlunun hayatta kaldığı sürece talep ettiği vazgeçilmez ihtiyaçlar arasında yer alan sağlık hizmeti Devletin vatandaşa sunduğu en temel hizmetler arasında yer alan almaktadır.
Sağlık alanında başta hekimler olmak üzere tüm sağlık personelinin eğitimi ve yetiştirilmesi, binaların yapımı ve tıbbi cihazların teminiyle bu büyük organizasyonda bugün Ülkemizde örnek seviyelere gelinmiştir. Devletimizin bu alanda tüm vatandaşlarına eşit bir şekilde hizmet sunmak üzere yurt genelinde teşkilatlandırdığı sağlık alanında hizmet kalitesi ve bu alana ayrılan bütçe de her geçen gün artmaktadır.
İnsanımızın hayatta olduğu sürece hastalıklardan korunması, hasta olduğunda da kısa sürede ve etkin bir şekilde tedavisi için gelişen tıbbın imkânlarının sunulması için hekimlerimizin yetiştirilmesi kadar görevi başındaki hekimlerimizin ve tüm sağlık personelinin kendilerini geliştirmeleri önem taşımaktadır.
Her yıl 14 Mart tarihinde kutladığımız Tıp Bayramı’nın sadece sorunların dile getirildiği bir gün gibi algılanmasından ziyade, toplumda sağlıkla ilgili, sağlık hizmeti verenlere gösterilmesi gereken itinayla ilgili karşılıklı anlayış ve hoşgörünün ön plana çıkarılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.
Bununla birlikte özverili çalışmanın karşılığı olarak acillerde ve risk unsuru bulunan yerlerde nöbete kalan hekim ve sağlık personelimize Hükümetimiz maddi açıdan ilave katkı sağlamak üzere gerekli düzenlemeleri de başlatmıştır.
Görevi başındaki hekimlerimizin her türlü çirkin saldırıdan uzak tutulması konusunda alınan güvenlik tedbirleri ve sağlık tesislerimizde vatandaşımızın da arzu ettiği sağlık hizmetini alabilmesi noktasında ülkemizde güzel gelişmeler yaşanmaktadır. Ayrıca dünya çapında ses getiren operasyonlara imza atan hekimlerimizin sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalarla gelişen ve büyüyen ülkemizin bölgesinde ve dünyada örnek ülkeler arasındaki yerini koruması en büyük temennimizdir.
Bu vesileyle sağlığımızı emanet ettiğimiz tüm hekimlerimizin ve sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, kendilerine de sağlıklı, başarılı ve mutlu bir hayat diliyorum.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER