UŞAK 2°C
Sisli

SERVET KUŞ: GENÇLERE VE KADINLARA BÜYÜK FIRSATLAR SUNULACAKpost_views_couyq Görüntüleme

kategorisinde, 23 Ekim 2015 - 16:20 tarihinde yayınlandı

ser

AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, partisinin gençlerin ve kadınların istihdamıyla ilgili bir dizi yeniliğe gideceğini söyledi. Partisinin seçim beyannamesinde gençler için önemli fırsatlar bulunduğunu dile getiren AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, “Partimiz gençlerin istihdamına yönelik önemli adımlar atacak ve 1 Kasım sonrasında kendi işini kurmak isteyen tüm gençlere 50 bin TL karşılıksız ve geri ödemesiz destek verilecek. Bugüne kadar Türkiye partisi olduğunu yaptığı işlerle gösteren AK Parti, daha önceki sözlerini tuttuğu gibi bu taahhüdünü de yerine getirecek” dedi. İşini büyütmek isteyen. gençlere de faizsiz 100 bin TL’ye kadar kredi imkanı tanınacağını dile getiren Servet Kuş, internet erişimiyle ilgili de desteklemelerin olacağını belirtti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim beyannamesine taşeron işçileri de eklediğini anlatan Servet Kuş, “Taşeron işçileri devlet güvencesine alacağız ve bu sayede kamu kurumlarının yükünün büyük bölümünü çeken çalışanlarımız, kendilerine güvende hissedecekler” diye konuştu.

Kadınların kendi işini kurması için uzun zamandan beri mikro kredi uygulamasını hayata geçirdiklerini belirten Servet Kuş, “Mikro kredi uygulamasıyla ev hanımlarımız, küçük çapta işler yaptı ve aile ekonomisine destek verdi. Şimdi bu uygulamanın kapsamını genişletiyoruz ve kadınlara özel yepyeni bir kredi imkanını hayata geçiriyoruz. Kendi işini kurma niyeti olan kadınlarımıza 100 bin kredi imkanı doğuyor ve bunun yüzde 85’ine devlet kefil oluyor” şeklinde konuştu.

Partisinin annelere de maddi katkı sağlayacağına değinen Servet Kuş, şöyle söyledi: “Ülkemizi yarın emanet edeceğimiz çocuklarımızı büyüten analarımızı unutmadık. Annelerimize katkı olması için doğum ücretlerinde artışa gideceğiz. İlk çocuğa 300, ikinciye 400 ve üçüncüye de 600 TL gibi bir devlet desteği sunulacak. Ayrıca çalışan anne adaylarımız ilk doğumda 2, ikincide 4 ve üçüncü çocukta da 6 ay izin kullanabilecek.”

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER