UŞAK 15°C
Çok Bulutlu

SERVET KUŞ: HALKIMIZ SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNİ ONAYLAYACAKTIR308 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Şubat 2017 - 19:43 tarihinde yayınlandı

Uşak Gazeteciler Derneği (UGD) Yönetiminin durağı AK Parti Uşak İl Teşkilatı oldu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda seçilen UGD Yönetim Kurulu, tanışma ve nezaket ziyaretlerine AK Parti Uşak İl Teşkilatı ile devam etti. AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, AK Parti Uşak İl Teşkilatları olarak, sistem değişikliğini gece gündüz çalışarak Uşak halkına kabul ettireceklerini ve oylamanın ertesi günü Türkiye’de ülkeyi kimin yöneteceği gibi kaygıların olmayacağını belirtti.

“HALKIMIZ SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNİ ONAYLANACAKTIR”

UGD Yönetim Kurulunun AK Parti Uşak İl Teşkilatı ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, “Öncelikle yapmış olduğunuz genel kurulun siz basın mensupları camiasına, Uşak’a ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Genel kurul  sonucunda yeni seçilen yönetiminizi kutluyor ve başarılar diliyorum. Biz siyasi partilerin kamuoyuna sesimizin duyrulmasında siz basın mensuplarının büyük emeği ve rolü var” dedi.

Sözü, refarandum çalışmalarına getiren Kuş, refarandumun 9 Nisan’da yapılacağı yönünde bilgi aldıkları refarandumun, bir sistem değişikliği onayı olduğunu vurguladı. Kuş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Genel merkezimizden aldığımız bilgilere göre 9 Nisan’da refandum yapılacağını öngörüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yönde açıklamaları var. Rafarandumda bir sistem değişikliği halkoyuna sunulacak. İsitirarlı bir ülke yönetimi için bu sistem değişikliğinin gerektiği inancındayız. Meclisimiz de de bu sistem değişikliği AK Parti ve MHP gibi iki partimizin işbirliği ile 339 oyla kabul edilip halkımızın onayına sunuluyor.

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ İSTİKRARI GETİRECEK

Uzlaşma kültürü bizim için çok önemli. Biz bu kültürü anayasa değişikliği oylamasında MHP ile yakaladık. Sistem değişikliğinin amacı da uzlaşma kültürünü yakalamak ve hayata geçirmek. Ben şunu söylemek istiyorum: Refarandum pazar günü yapılacak. Ertesi gün pazartesi günü uyandığımızda bir hükümetimiz olacak Bu ülkeyi kim yönetecek? Bu sistemi kim idare edecek? gibi kaygılarımız olmayacak.

Bu sistem değişikliği ile siyasi istikrarı yakalayacağımıza inanıyorum. Siyasi istikrar varsa, ekonomik istikrar da olacaktır, terörle mücadelede de istikrar olacaktır.

UŞAKLI SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIK ARA ONAY VERECEK

Henüz kampanya başlamadığı için sahaya inmedik. Uşak’ta sistem değişikliğine dair vatandaşımızın ne düşündüğüne dair bir çalışmamız yok. Kampanya resmen başlamasa da özellikle sosyal medyada fiilen başlamış görünüyor. Herkes burada görüşlerini aktarıyor. Konuştuğumuz hemşerilerimiz, bizlere sistem değişikliğine evet diyeceklerini belirtiyor. İnşallah referandum sunulan sistem değişikliğinin önce Uşak’ta sonra tüm memlekette açık bir farkla kabul edileceğini ümit ediyoruz.

Kampanya döneminde ise İl, ilçe, kadın ve gençlik kolları olarak bütün teşkilatımızı sahaya inerek gece gündüz çalışıp bu sistem değişikliğinin halkımızın teveccühüne mahzar olmasını sağlayacağız.”

“DEMOKRATİK VE CENTİLMENCE BİR YARIŞ OLSUN”

UGD Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kılınç da derneğin çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Kılınç, “UGD olarak 2011 yılında Uşak’ta basının kurumsallaşması ve gerçek basın emekçilerinin itibarını ve çıkarlarının korunması için kurulduk. Yaklaşık 6 yıldır basının haklarınıı savunmak ve Uşak’ın her türlü sorununda ve sorunun çözümünde rol sahibi olmak için varız.

UGD olarak her siyasi partiye eşit mesafede durup, demokrasinin olmazsa olmazı olan partilerimizle sürekli iletişim halinde olmak istiyoruz. Bu nedenle sizleri ziyaret ediyoruz. Dileğimiz, önümüzdeki referandum sürecinde de her seçimde olduğu gibi Uşak’ta yine kardeşce demokratik ve centilmence bir yarışın sürmesidir. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti Uşak İl teşkilatı ziyaretine UGD Yönetim kurulu üyeleri; Salih Kılınç, Elif Şentürk, Serkan Karayol, Yavuz Kuşdemir ve Bayram Keleş katıldı. Ziyaret esnasında ev sahibi Başkan Sevet Kuş’a, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ali Kumaş ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul da eşlik etti.

Sayfa 3 akpartiugd (2)Sayfa 3 akpartiugd (3)

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER