UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

SERVET KUŞ: ÖĞRETMEN OKULUN KALBİDİR, ÖĞRENCİ İSE KALPTEN VÜCUDA YAYILAN KAN GİBİDİR!post_views_couxp Görüntüleme

kategorisinde, 23 Kasım 2015 - 20:12 tarihinde yayınlandı

AK PARTİ UŞAK İL BAŞKAN VEKİLİ SERVET KUŞ'UN AÇIKLAMASI (ERTUNÇ ÖZTÜRK/UŞAK-İHA)

SERVET KUŞ: ÖĞRETMEN OKULUN KALBİDİR, ÖĞRENCİ İSE KALPTEN VÜCUDA YAYILAN KAN GİBİDİR!

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, “Öğretmenlerimiz, eğitim kurumlarımızın kalbidir. Öğrenciler ise kalpten bütün vücuda hayat ve can vermek için yayılan kan gibidir” dedi…

AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Öğretmenliğin toplumun en önemli mesleği olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, “Hangi mesleği yaparsanız yapın hiç fark etmez, size el veren ve hayatı öğreten mutlaka bir öğretmeniniz olmuştur. Hepimiz, mesleki, dini, insani ve kültürel anlamda edindiğimiz bütün kazanımları, öğretmenlerimize borçluyuz. Onlar bizim için en iyi rehber ve yol göstericidir. Öğretmenlik, bu nedenle iş kolları içinde ayrı bir yere sahip olan güzide mesleklerden birisidir. Her yıl 24 Kasım günü öğretmenlerimizi anıyoruz, fakat bu anma etkinlikleri daha sık olmalı” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlik mesleğine büyük önem verdiğini ve bu nedenle her yıl 24 Kasım’ın, ‘Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini Kabul Edişinin Yıldönümü Ve Öğretmenler Günü’ olarak kutlandığını söyleyen Servet Kuş, “Öğretmenlerimiz, eğitim kurumlarımızın kalbidir. Öğrenciler ise kalpten bütün vücuda hayat ve can vermek için yayılan kan gibidir. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizden aldıkları güç ve bilgi ile toplumu hep diri ve canlı tutarlar. Kalp, temiz kanı vücuda pompalar ve kötü kanı da arındırır temizler. Bu noktada öğretmenlerimiz, çocuklarımıza hayatlarını kazanacakları bilgiler verdikleri gibi, nasıl iyi bir insan olacaklarını da öğütlerler. Öğretmensiz bir okul, sadece kuru bir binadan ve beton yığınından başka hiçbir şey olamaz.  Eğitim bir ışıktır ve biz bu ışığa her geçen gün güç vermek için varız. Çünkü bir milletin çağdaş uygarlıklar düzeyine ulaşması, ancak ve ancak eğitime verilen desteklerle sağlanabilir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlar ve hepsine esinlikler dilerim” diye konuştu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER