UŞAK 26°C
Sisli
Son Dakika Haberler

SESLİ’NİN ŞİRKETLERİNE KAYYUM ATANDIpost_views_covdu Görüntüleme

kategorisinde, 25 Aralık 2015 - 19:11 tarihinde yayınlandı
headline
Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması Operasyonu kapsamında tutuklanan Hazim Sesli ve Mehmet Sesli’nin ortağı olduğu 5 şirket, iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurdu. Tedbir kararı veren mahkeme 5 şirkete denetçi kayyum atadı.
Uşak’taki Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda tutuklanan iş adamı Hazim Sesli ve Mehmet Sesli’nin ortağı olduğu 5 şirket, iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurdu. Mahkeme, şirketlere denetçi kayyum atanmasına karar verdi.
Sesli’nin tutuklanmasının ardından ekonomik sıkıntılar yaşayan şirket yönetimi, Sesli Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ, Sespa İhracat ve Pazarlama AŞ, Eten-Sesli Enerji Sanayi Ticaret AŞ, Sesli Pazarlama AŞ ve Sesli Mağazacılık AŞ için geçen hafta Uşak 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak iflas erteleme talebinde bulundu.
Mahkeme, tekstil, enerji ve pazarlama alanlarında faaliyet gösteren şirketler hakkında tedbir kararı uygulanmasına karar verdi ve şirketlere kayyum atadı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Himmet Yaşar, denetçi kayyum olarak olarak görevlendirildi.
Uşak’ta Cumhuriyet Başsavcılığınca 14 Ekim’de başlatılan soruşturma kapsamında örgütün “Türkiye imamı”nın yardımcısı olduğu olduğu iddia edilen Hazim Sesli ile 4 kişi daha tutuklanmıştı.
Sesli’nin 5 şirketinde yaklaşık 500 kişi çalışıyor.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER