UŞAK 12°C
Çok Bulutlu

Sivaslı Dursun Yalım Fen Lisesi İlçemize Hayırlı Olsun…post_views_covtp Görüntüleme

kategorisinde, 31 Temmuz 2014 - 15:44 tarihinde yayınlandı

Sivaslı Dursun Yalım Fen Lisesi İlçemize Hayırlı Olsun…  Hayırsever Yalım ailesi tarafından emekli öğretmen rahmetli Dursun Yalım adına yaptırılan….

sivaslı

 

Hayırsever Yalım ailesi tarafından emekli öğretmen rahmetli Dursun Yalım adına yaptırılan ve inşaatı tamamlanan eğitim tesisi Sivaslı Dursun Yalım Fen Lisesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla açılmıştır. Uşak’ın 2. İlçelerinde ise ilk Fen Lisesi olma özelliğini taşıyan okulumuz başarılı ve TEOG sınavında yüksek puan almış olan öğrenciler tarafından seçilerek önemli bir eğitim kurumu haline gelecektir. 2014-2015 eğitim öğretim yılında 150 öğrenci alarak eğitime başlayacak olan Fen Lisesi yapımı devam eden yurt inşaatının tamamlanması ile pansiyon imkanına da kavuşacaktır.

Sivaslı ilçe kaymakamı Serkan Keçeli: “Fen Lisesinin açılması ile ilçemiz eğitimde çok önemli bir eşiği aşmış bulunmaktadır. Öğrencilerimizin ufkunu açacak ve ilçe eğitimine önemli katkılar sağlayacak olan Fen Lisemiz ilçemize hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

Eğitim konusunda desteğini ilçemizden hiçbir zaman esirgemeyen sayın valimize; Sivaslı Dursun Yalım Fen Lisesi’nin yapımını sağlayan Özkan Yalım ve Yalım ailesine; Fen Lisesi açılış onayı alınmasında çok değerli katkıları olan sayın milletvekillerimize, milli eğitim çalışanlarına ve emeği geçen herkese Sivaslı halkı adına teşekkür ediyor, Fen Lisesinin ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

YORUM YAZBENZER HABERLER