UŞAK 27°C
Parçalı Bulutlu

SOYDAŞLARIMIZ KATLİAMLA KARŞI KARŞIYApost_views_couza Görüntüleme

kategorisinde, 26 Kasım 2015 - 0:38 tarihinde yayınlandı

DSC_8253

ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ BAŞKANI ŞERİF KESKİN:”SOYDAŞLARIMIZ KATLİAMLA KARŞI KARŞIYA”

Ülkücü İşçiler Derneği Uşak Şube Başkanı Şerif Keskin, Bayırbucak Türkmenlerine yapılan saldırıları lanetlediklerini belirterek, “Bayırbucak Türkmen kardeşlerimiz yalnız değildir” dedi.

Yaklaşık olarak 5 yıldır ABD, Rusya ve İran’ın desteği ile halkını katleden, evsiz, yurtsuz bırakan ve bugünlerde de Bayırbucak Türkmenlerine saldıran Katil Esed rejimini ve destekçilerini lanetlediklerini belirten Ülkücü İşçiler Derneği Uşak Şube Başkanı Şerif Keskin, Rusya’nın Suriye’de devam etmekte olan iç savaş’ta bu kadar aktif ve doğrudan yer alması da en nihayetinde rejimin iflasın eşiğinde olduğunu belirtti.

SOYDAŞLARIMIZ KATLİAMLA KARŞI KARŞIYA

Hatay’ın güneyindeki Bayır-Bucak Türkmenlerinin katliam tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ifade eden Keskin,”Rus uçaklarının ağır bombardımanı ve İran’ın da desteğiyle Türkmen Dağına ilerleyen Suriye ordusu, yüzlerce yıllık Türk varlığına son vermek üzeredir. Şu anda 10 bin kadar sivil bombalardan kaçarak Türkiye sınırına akın ederken 25 bin dolayında Türkmen kardeşimiz de bir katliamla karşı karşıyadır. Soydaşlarımız çok zor durumdadırlar” dedi.

İÇİMİZ KAN AĞLIYOR

Yüzyıllardır bu bölgeyi yurt edinmiş Türkmen kardeşlerimizin yalnızlığa terk edilmesi, yaşadığı bu topraklardan sürülmesi, ırzlarının ayaklar altına alınması, katledilmesi; vicdanı olan her insanın içini kanatmakta olduğunu ifade eden Keskin,” Türk devleti, büyük olacaksa sınırlarımız dışındaki kardeşlerimizle büyüyecektir. Tarih bu sorumluluğu Türkiye Cumhuriyeti’nin omuzlarına yüklemiştir. Bölgede yaşananlara, başta Türk Hükümeti olmak üzere tüm dünya devletleri kısa zamanda müdahale etmeli ve Türkmenler üzerinden Devletimize karşı oynanan bu oyun mutlak surette bozulmalıdır” dedi.

KAMPANYALARA DESTEK VERELİM

Ülkü Ocaklarının Bayırbucak Türkmenleri için başlatmış oldukları kampanyalara vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını istediklerini belirten Keskin, “Suriye’de ki Türkmen kardeşlerimiz için Ülkü Ocaklarının başlatmış oldukları, Gıda (Su,Bulgur,Konserve,Un,Pirinç, Makarna,Kahvaltılık), Tekstil (Yatak,Çocuk Bezi,Çocuk Ayakkabısı,Çocuk Giyim,Battaniye,Çadır, Kaban,Palto) yardım kampanyasına her duyarlı vatandaşımız gibi destek verelim. Soydaşlarımıza yardım etmek isteyenler 30 Kasım tarihine kadar paketini Uşak Ülkü Ocaklarına teslim etmeleri gerekmektedir” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER