UŞAK 21°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler
  • 16:48

SPOR KAMP MERKEZİ YENİDEN FAALİYETE GEÇİYORpost_views_couxw Görüntüleme

kategorisinde, 30 Aralık 2015 - 13:39 tarihinde yayınlandı

ssssss

SPOR KAMP MERKEZİ YENİDEN FAALİYETE GEÇİYOR

Kalfa Koruluğunda 1996 yılında kurulan ve yıllardır kaderine terk edilen, “Spor Kamp Merkezi” için 490 bin TL keşif bedeli çıktı. Virane halinde bulunan tesisler, baştan aşağı yenilenerek, yakın zamanda hizmete açılacak.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Şahin Mercan, yıllardır atıl vaziyette duran ve harabeye dönen Kalfa Koruluğu’nda bulunan, “Spor Kamp Merkezi”nin yakın zamanda onarılarak özellikle milli takımlar için kamp yeri haline getirileceğini açıkladı.

“KEŞİF BEDELİ ÇIKARILDI”

Spor Kamp Merkezi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 490 bin TL keşif bedeli çıkarıldığını kaydeden Mercan, “Bizden önceki dönemlerde Kalfa Koruluğuna yapılan Spor Kamp Merkezi, doğal çim saha, yüzme havuzu, spor salonu gibi tesisler yapılmış. Ancak Spor Kamp Merkezi yıllardır kullanılamaz hale gelmiş. Keşif bedeli belirlendikten sonra, burada tadilat ve onarıma hemen başlayacağız. 2016 yılı içerisinde burayı hizmete açmayı planlıyoruz. Burada, güreş, basketbol, bisiklet, boks gibi branşlarda takımların kamp yapmasını sağlamaya çalışacağız. Asıl amacımız ise Milli Takımların kamp için burayı tercih etmesidir. Böylelikle, Uşak’ı sporcu merkezi yapmayı hedefliyoruz. Bir de Uşak’tan yetişecek milli sporcuları da burada kampa alıp eğitim almaları da bir diğer amacımızdır” dedi.

Mercan, “Kalfa Koruluğu’nu spor merkezi yapmak için çalışıyoruz. Müdürlüğümüz bünyesinde tenis öğretmeni kadrosunda eğiticimiz var. Tenis hocamız da var. Ancak, tenis sahamız yok. Uşak Belediyesi’nin tenis sahalarından olanaklarımız ölçüsünde yararlanmaya çalışıyoruz.  Kalfa Koruluğunda 180 dönüm spor alanı olarak kullanılacak alan mevcut. Ancak, bazı belirsizlikler yüzünden bekleme durumunda kalıyoruz” dedi.

Mercan, tüm Uşak halkının ve spor camiasının yeni yılını kutlayarak sözlerine son verdi.

“KENT PARK BELİRSİZLİĞİ TESİS YAPIMINI ENGELLİYOR”

Uşak’ta 5 bin 264 lisanslı sporcu 41 branşta spor yapmaya çalışırken, “Kentpark” alanında kalan spor tesislerinin akıbeti ise bilinmiyor. Kentpark projesi hayata geçmediği için Kalfa Koruluğu’na yapılması düşünülen spor tesisleri de yapılamıyor.

Atatürk Spor Salonu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü binasının bulunduğu yerler kent park Alanında kaldığı için kaldırılması gerekiyor. Ancak, proje hayata geçmediği içinde spor salonunda yapılması düşünülen güreş minderi, boks ringi, eskrim salonu ve badminton alanları yapılamıyor.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER