UŞAK 12°C
Sisli

SPOR MÜSABAKALARINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ265 Görüntüleme

kategorisinde, 17 Haziran 2016 - 11:56 tarihinde yayınlandı

IMG_1805 - Kopya IMG_1831 - Kopya IMG_1846 - Kopya IMG_1945 - Kopya

Sosyo-Kültürel ve Sportif Başarıları Olan Öğrencilerimize Teşekkür Belgeleri Verildi

Üniversitenin 10. Yılı dolayısıyla gerçekleştirilen spor müsabakalarında ve Türkiye Üniversiteler arası Spor Müsabakalarında dereceye giren takımlar ile sosyo kültürel etkinliklerde başarılı sonuçlar alan öğrencilere teşekkür belgeleri Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde düzenlenen törenle verildi.

Törene Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Üniversitesi’nin onuncu yılında spor müsabakalarında ve sosyo-kültürel etkinliklerde başarılı olan öğrencilere teşekkür belgesi vermekten duyduğu mutluluğu ve gururu dile getirerek Uşak Üniversitesi’nin genç ve dinamik bir üniversite olarak her alanda başarıdan başarıya koştuğunu söyledi. Öğrenci merkezli Uşak Üniversitesi’nin hem akademik hem de fiziki yapılanmada Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden biri olduğuna dikkat çeken Rektör Çelik “ Yapmış olduğumuz tüm çalışmaların neticesi tercihlere yansımış, ÖSYM 2014 istatistiklerine göre Uşak Üniversitesi 185 üniversite içerisinde 24. sırada yerini almıştır. Tercihlerin gözde üniversitesi olan üniversitemiz uluslararası öğrenci sayısında da en fazla tercih edilen üniversiteler arasına girmiştir. YÖK istatistiklerine göre Üniversitemiz yabancı öğrenci sayısı en fazla olan 11. üniversite olup,  2015 – 2016 öğretim yılında dört basamak daha yükselerek en fazla yabancı öğrencisi olan ilk 7 üniversite arasına girmiştir. Üniversitemiz nicel olarak büyürken nitelikte olarak ta önemli başarılar elde etmiştir. Devlet üniversitelerini ve fakültelerini akademik teşvik puanlarını esas alarak başarılarını ölçen DÜS verilerine göre Uşak Üniversitesi devlet üniversiteleri genel sıralamasında 24. olurken 2000 yılından sonra kurulan 50 Devlet Üniversitesi arasında 9. sırada bulunmaktadır. Eğitim Fakültemiz Türkiye 1.’si olurken, Fen Edebiyat Fakültemiz 12. , Mühendislik Fakültemiz 16. , İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz de 33. olmuştur. Tüm bu sonuçlar göstermektedir ki doğru yoldayız. Öğrencilerimize her türlü imkanı sunmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz de başarıdan başarıya koşuyor. Bu başarılar bizi daha çok motive ediyor. Kendileriyle gurur duyuyoruz. Bugün burada kendilerine teşekkür belgesi vereceğimiz öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Bu teşekkür belgelerini mezun olduğunuzda özgeçmişlerinize eklediğinizde diğerlerinden bir farkınız olduğunu göreceksiniz. Başarılarınız daim olsun”dedi.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik’in konuşmasının ardından öğrencilere teşekkür belgeleri verildi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER