UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO SÖZÜpost_views_couza Görüntüleme

kategorisinde, 13 Kasım 2015 - 18:39 tarihinde yayınlandı

aaaaaaaaaaa

 1 Kasım seçimleri öncesi Başbakan Davutoğlu’nun “Taşeron işçilere kadro sözü” İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarındaki binlerce taşeron işçileri ümitlendirirken konuya ilişkin HAK-İŞ Uşak İl Temsilcisi Hizmet-İş Sendikası Başkanı Recep Sorkun açıklık getirdi.

HAK-İŞ Uşak İl Temsilcisi, Hizmet-İş Sendikası Başkanı Recep Sorkun taşerona kadro çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Öncelikle asıl işi yapan, yardımcı işi yapan taşeron ayrımını yapmamız gerekir. Hükümet sözcüleri asıl işi yapanlara kadro verilmesini gündeme getirdiği açıktır. HAK-İŞ olarak yardımcı işçi, asıl işçi ayrımı gözetmeksizin Kamuda çalışan tüm hizmet alımı kapsamındaki işçilerin tamamının kadro kapsamına alınmasını istiyoruz. Bu çalışanlarımızın tümüne de kadro verilmemesi durumunda sonuna kadar HAK-İŞ olarak mücadelemize devam edeceğiz. Amacımız ayrım yapmaksızın kamuda çalışan, güvenlik, temizlik, bilgi-işlem, yaşlı bakım, işçilerin kadroya alınmasıdır.”

Hizmet alımı kapsamındaki çalışanlardan kimler asıl işi yapıyor, kimler yardımcı sınıfında değerlendiriliyor söylentilerine de açıklık getiren Sorgun, “Kamuda böyle bir ayrımın yapılması büyük bir kaosa sebep olur. Bu kavramları kullananlar neyi ifade ettiklerini de tam olarak bilmiyorlar. Ateşin üzerine benzinle gidiyorlar. Aynı Kamu kurumunda çalışan bilgi işlemciye kadro var, sen asıl işi yapıyorsun diyeceksin; diğer tarafta temizlikçiye, güvenlikçiye sen yardımcı iş kolundasın diyeceksin. Bunun tersini de yaparsan yine aynı sonuç olur.  Bu durum çalışanlar arasında çatışmaya ve kaosa neden olursunuz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER