UŞAK 15°C
Az Bulutlu

TELEFON DOLANDIRICILIĞINI TİYATROYLA ANLATTILARpost_views_couye Görüntüleme

kategorisinde, 29 Nisan 2016 - 9:34 tarihinde yayınlandı

Banaz İlçe Emniyet Müdürlüğü, son günlerde oldukça artan telefon dolandırıcılığı konusunda halkı bilinçlendirmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bu doğrultuda Uşak’ta bir çalışma yapan ve bunu vatandaşlara sunan Uşak Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin programı Uşak emniyetince olumlu karşılandı. Banaz’da da halka sunulması uygun görülen “Telefonla İletişim Yoluyla Dolandırıcılık” tiyatro gösterileri Banaz ilçesinde de sergilendi.

Belediye Kültür Sarayında gösterilen oyunda dolandırıcıların insanları nasıl dolandırdığı, başvurduğu teknikler ve insanların bunlara çaresizce itibar etmeleri aktarıldı. Vatandaşlara verilen mesajda bir hakimin, savcının ya da güvenlik güçleri mensuplarının kesinlikle vatandaştan para isteme yetkisinin olmadığı hatırlatıldı.

Dolandırıcıların boş durmadığı ve yeni yeni teknikler uyguladığı telefonla insanları aldatma konusu için emniyet teşkilatı da çalışmalarını sürdürüyor. Emniyet, hazırladığı spotlarla kendini hakim, savcı ve polis olarak tanıtan ve para isteyen kişilere asla itibar edilmemesi konusunda sürekli uyarılarda bulunuyor. Buna rağmen insanların çeşitli sebeplerden dolayı bu uyanık hırsızlara kandığı görülüyor. Bu konuda en az onlar kadar uyanık olunması ve asla böyle aldatmalara kanılmaması gerektiği bildirildi.
Anlatılanların son derece yararlı olduğunu söyleyen izleyiciler, bu gösterilerin daha yaygın olarak vatandaşlara ulaştırılmasının oldukça yararlı olacağını belirttiler.

TTT3 TTT4 TTT5 TTT6 TTT7 TTT8 TTT9 TTT11 TTT12 TTT13 TTT14 TTT15 TTT16 TTT17 TTT18 TTT19

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER