UŞAK 14°C
Parçalı Bulutlu

TEMA BÖLGESEL TOPLANTISI UŞAK TA YAPILDIpost_views_couzp Görüntüleme

kategorisinde, 17 Mayıs 2015 - 10:59 tarihinde yayınlandı

TEEEE TEMA

TEMA Bölgesel Toplantısı Uşak’ta yapıldı
TEMA Uşak İl Temsilciliği düzenlediği, , “TEMA Bölgesel Toplantısı” ile 13 ilden yaklaşık 250 TEMA Gönüllüsünü Uşak’ta bir araya getirdi.

TEMA Uşak İl Temsilciliği tarafından organize edilen, “TEMA Bölgesel Toplantısı” UTSO’nun yeni binasında yapılan ilk toplantı oldu. TEMA Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, bir yıl önce atanan TEMA Uşak İl Temsilcisi Doç.Dr. Barış Metin’e çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yeni binasında yapılan 350 kişilik konferans salonunu kapılarını ilk kez TEMA Toplantısına açtı. Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Karaman, Konya, Manisa, Muğla ve Uşak gibi bölgede bulunan 13 ilden yaklaşık 250 TEMA Gönüllüsü ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TEMA Uşak İl Temsilcisi Doç. Dr. Barış Metin, “Bir yılda TEMACI dostlarımızın, Uşak’ta çeşitli kurum ve kuruluşların ve basınımızın desteği ile başarılı işler imza attık. Tabi ki daha yapılacak çok işlerimiz var. Sizleri burada ağırlamaktan biz Uşak TEMA Gönüllüleri olarak onur duyuyoruz” dedi.
“UŞAK İLE 81 İLDE ÖRGÜTLENDİK”

Daha sonra söz alan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç şunları kaydetti: “Gerçekten Sayın Barış Metin’e çok teşekkür ederiz. Her toplantıda; “80 ilde örgütlendik” deyince, herkes bize örgütlenemediğimiz bir ili soruyordu. Biz de utanarak, “Uşak” diyorduk. Şimdi gururla 81 ilde örgütlendiğimizi söyleyebiliyoruz. TEMA olarak şu anda 81 il temsilciliğimiz var. İlçe Gönüllü Sorumluluğu 323 kişi, Semt/ Mahalle/ Bucak/ Köy Gönüllü Sorumluluğu 39, Genç TEMA Üniversite 127 olmak üzere toplam 570 kişi yurt genelinde çalışıyoruz.”
TEMA olarak içinde Uşak’ın da bulunduğu bölgedeki çalışmalarına değinen Ataç, “Bölgeye bağlı 13 ilde mevcut 215 ilçeden ancak 25 ilçede örgütlenebildik. Bu ilçelerde en kısa zamanda örgütlenmemiz gerekir” dedi. Daha sonra gönüllülere teşekkür belgeleri verildi.

Öğle yemeği arasından sonra, TEMA Bilim Kurulu Üyesi ve Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür, “Maden ve Taş Ocaklarının Bölgeye Etkisi” konulu kısa bir konferans verdi. Konferans sonunda soruların cevaplandırılması ile tekinlik sona erdi.
Konukların, Uşak şehir ve kent müzesi ile gezmesi ile TEMA Bölgesel Toplantısı sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER