UŞAK 23°C
Sisli
Son Dakika Haberler
  • 16:48

TEMEL PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞARI İLE TAMAMLANDIpost_views_covag Görüntüleme

kategorisinde, 19 Mart 2016 - 22:41 tarihinde yayınlandı

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2015 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yararlanıcı sıfatıyla “Temel Proje Yönetimi Eğitimi” faaliyeti için yapmış olduğumuz başvuru TR33/15/2015 TD/0042 referans numarasıyla başarılı projeler listesinde yayınlanmış olup destek almaya hak kazanmıştır.
Proje kapsamında Birlik genelinde çalışanlar, Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünde görev yapmakta olan proje yazma ve yönetme konusunda istekli personellere  “Temel Proje Yönetimi Eğitimi” verildi. 10 iş günü olarak planlanan eğitim 7-18 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.. “Temel Proje Yönetimi Eğitimi ” projesi kapsamında Kurumumuzca yürütülen faaliyetlerin etkinliğinin artırılması, hizmet yelpazesinin geliştirilmesi ve kalite standartlarının yükseltilebilmesi amacıyla; AB entegrasyonu bağlamında da yeni projeler üretebilecek ya da mevcut projeleri gelişen şartlara uyarlayabilecek kalifiye ekiplerin oluşturulması hedeflenmektedir.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Konferans salonunda düzenlenen başarı belgesi dağıtım törenine İl Sağlık Müdürü Dr.Alper Cem Ünal, Genel Sekreter Uzm.Dr.Yalçın Atlı  ve   Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Kaya katıldı.
Tören Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci yıldönümü ve Ankara yaşanan menfur terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak başladı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Alper Cem Ünal törende yaptığı konuşmada; projelerin önemine değinerek projeler sayesinde başarılı işler yapılabileceğini söyledi. Sağlık Müdürlüğünde ilk yaptığım işlerden biri Proje Birimi kurmak oldu. Çünkü projeler ile ilimizin sağlık hizmetlerinde köklü sorunlarını çözüme kavuşturacağımıza inanıyoruz. Bu eğitimle nitelikli personel sayımız artarak devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor katılımcılara da başarılar dilerim dedi.
Törende konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Kaya; Kuruluşlar rutin işleri ile gerçekleştiremedikleri hedeflerine ulaşmak için projeleri kullanılırlar. Proje yazma konusuna çok önem verdiklerini Hepimizin bu döneme uygun bir eğitim alması, kurum ve kuruluşlarımızın bu anlamda proje yazma kapasitelerini, proje geliştirme kapasitelerini arttırmaları gerekiyor. Bu eğitimde bunu gerçekleştirecek personel arkadaşların sayısı arttı. Müdürlük olarak mesleklerinde ilerlemek isteyen  herkese bu proje yazma konusu destek olacağız. . Emeği geçen herkese teşekkür ediyor katılımcılara da başarılar dilerim dedi.
Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr.Yalçın Atlı  törende yaptığı konuşmada ; Eğitimin amaçlarından biri de proje yönetiminde yer alan uygulayıcı birimler arasında ortak bir dil birliği oluşturmaktır. Proje yönetimi oldukça zor ve meşakkatli bir iş; uygulamalar arasında büyük bir benzerlik olmasına karşın kullanılan terimler arasında çok az ortak yanların olduğu görülmektedir. O yüzden tüm kurumların, özellikle kariyer mesleklerinde bulunan çalışanlarına ve aslında herkese bu proje yazma konusu üzerinde hassasiyetle yardımcı olması  gerekiyor” diye konuştu. Dolayısıyla bir takım çalışmasını yürütebilmemiz gerekir. Takımın bir parçası olabilmek, biz diyebilmek en önemli meziyettir. Çünkü biz dersek hepimiz kazanırız ve hepimiz kazandığımızda, ülkemiz kazanır. işbirliğinden, koordinasyondan ve biz demekten başka bir şey beklemiyoruz. Kurum olarak  en çok önem verdiğimiz hususun kurumlar arası diyalogun ve işbirliğinin, iş bölümünün aktif halde yürümesidir. Dolayısıyla ne kadar çok insanımıza bu proje eğitimini verirsek, nitelikli insan kaynağımız artacak ve sağlık hizmeti sunumunda kaliteyi ve memnuniyeti arttırmış olacağız. dedi Ayrıca Emeği geçen hocamıza ve herkese teşekkür ediyor, katılımcılara da başarılar dilerim dedi.
Yapılan konuşmaların ardından eğitime katılanlara sertifikaları verildi. Katılımcılar tarafından pasta kesildi. Program toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER