UŞAK 22°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

TERÖR İÇİN TOPLANIP SİYASİ EYLEM YAPTILARpost_views_couye Görüntüleme

kategorisinde, 19 Şubat 2016 - 8:38 tarihinde yayınlandı
1 2 3 4
Cumhuriyet Halk Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Eğitim-SEN ve Atatürkçü Düşünce Derneği bugün terörü kınamak üzere dün akşam 17.00’de belediye binası önünde toplanarak Tiritoğlu Parkına kadar yürüdü. Eylemi mesaj yoluyla bildiren topluluk, sessiz eylem yapılacağını belirtirken, grup içerisindeki bir topluluk yine de slogan attı.
Grup adına basın açıklaması yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak İl Başkanı Arif Güvenir, “Bugün yüreğimiz yanıyor diyemiyoruz. Artık her gün ciğerimiz parçalanıyor. Ölüm haberi duymaktan bıktık. Televizyonlarımızı açıp haber izlemekten bıktık” ifadelerini paylaştı.
Terörden Önce Artvin’i Kınadılar
Ankara’da yaşanan patlamayı kınamak için bir araya gelen grup adına konuşan Başkan Güvenir, 28 kişinin hayatını kaybettiği olayı kınamadan önce Artvinde doğa katliamı olduğunu iddia ederek, terörden önce orada yapılanı kınadıklarını ve yapılana karşı direnişi desteklediklerini aktardı.
Konuşma Tarihlerini Reddetmeye Kadar Geldi
Arif Güvenir açıklamasının devamında, hem Osmanlı Devleti’nin geri kalmış bir yapıya sahip olduğunu iddia etti hem de terör için toplandıkları basın açıklamasında başkanlık sistemini eleştirdi. Güvenir, ” Bilim insanlığa hep ileriye bakmayı öğütlerken, bu günkü iktidar yüz yıl önce ömrünü tamamlamış olan Osmanlı zihniyetine sahip çıkarak, uyguladıkları mezhepçi iç ve dış politikalarıyla Cumhuriyetin temel değerleri olan, demokratik, laik, gerçekten tam bağımsız, hukuk devletinin bütün kurumlarını itibarsızlaştırmış, beceriksizliklerinden dolayı yaşanan her olumsuzluğu, eski Türkiye adını verdiği, Türkiye Cumhuriyeti’ne yükleyerek, başkanlık sistemine zemin hazırlamaya çalışmıştır” dedi.
Terör için toplanıp Siyasi Propaganda Yaptılar
AK Parti’ye ağır eleştirilerin yer aldığı açıklamada, özellikle din, dil, ırk gibi konularda ayrımcılığın yapıldığını iddia eden Güvenir, memur ve işçi alımları konusunda da hükümete yönelik eleştrilerde bulundu. Bir türlü teröre laf gelmeyen açıklamada, AK Parti’nin katil Esed rejimine yönelik tutumunun da eleştirilmesi tepki topladı. Terörü teröristlerin yaptığını söylemek yerine, AK Parti’nin politikalarını eleştirmeyi tercih eden Güvenir, askerlerimizin şehit olduğu ve sivil vatandaşımızın hayatını kaybettiği saldırı için, konuşmada neredeyse bir paragraf yer ayırdı. Atatürk İlke ve İnklaplarının yok edilmeye çalışıldığını iddia etti.
Son cümlede nihayet terörü kınayan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Arif Güvenir, PKK ve YPG terörüne yer vermediği konuşmasında, “Ankara’da yaşanan terörü nefretle kınıyor, şehit asker ve sivillere Allah’tan rahmet diliyor, Türk Milleti’nin başı sağolsun diyoruz” dedi.
haber kaynak: usakgundem
foto: çelik abi

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER