UŞAK 12°C
Sisli

TERÖRE LANET YÜRÜŞÜNE BİNLERCE İNSAN KATILDI331 Görüntüleme

kategorisinde, 17 Aralık 2016 - 18:58 tarihinde yayınlandı

img_20161217_195411img_20161217_195543img_20161217_195455img_20161217_200155img_20161217_200209img_20161217_200224img_20161217_200240img_20161217_200258

Uşak’ta kamu kurumları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, teröre karşı tek yürek oldu ve teröre lanet yürüyüşü yaptı.  Uşak Belediyesi önünde başlayan binlerce vatandaşın katıldığı yürüyüşte; Uşak Valisi Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Ülkü Ocakları, Alperen Ocakları ve ADD Uşak Şubesi üyeleri de yer aldı. Uşak Belediye binası önünde başlayan yürüyüşün sonunda vatandaşlar, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda toplandı. Burada bir açıklama yapan Uşak Kardeşlik Platformu Sözcüsü Ali İhsan Uzun, “Bölücü ve hain terör örgütleri Mevlid Kandili gecesi, İstanbul’da 36’sı polis toplam 44 vatandaşımız, hain terör örgütünün saldırısı sonucu şehit oldu. Bugün de Kayseri’de henüz acemi olan Mehmetçiklerimiz, kalleş bir saldırı sonucu şehit düştü. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bu milleti bölemeyecekler ve asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Türkiye, bütün etnik unsurlarıyla birdir ve bütündür. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Burada bir açıklama yapan Uşak Kardeşlik Platformu Sözcüsü Ali İhsan Uzun, “Bölücü ve hain terör örgütleri Mevlid Kandili gecesi, İstanbul’da 36’sı polis toplam 44 vatandaşımız, hain terör örgütünün saldırısı sonucu şehit oldu. Bugün de Kayseri’de henüz acemi olan Mehmetçiklerimiz, kalleş bir saldırı sonucu şehit düştü. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bu milleti bölemeyecekler ve asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Türkiye, bütün etnik unsurlarıyla birdir ve bütündür. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, terör örgütlerinin savunmasız askerlere saldıracak kadar hain olduğunu belirtti. Cahan, “Yine ciğerimiz yandı göz yaşlarımız pınar oldu. Polislerimizi, askerlerimizi ve sivillerimizi ahirete yolcu eyledik. Bugün masum askerlerimize haince tuzak düzenlendi. Yine kalleşlik yaptılar, her zaman olduğu gibi sırtımızdan vurdular. Geçtiğimiz günlerde polislerimize şehadet şerbetini içiren, bugün askerlerimize bombalı suikast düzenleyen Pkk’ya, tüm destekçilerine ve teröristlere idam istiyoruz. Rabbim onları kahreylesin” ifadesini kullandı.

Uşak Valisi Ahmet Okur yaptığı konuşmada, İstanbul ve Kayseri’deki terör saldırılarında hayatını kaybedenler başta olmak üzere tüm şehitleri rahmetle andıklarını belirtti.

Dünyanın her yerinde Müslümanların kanın akıtıldığını vurgulayan Okur, “Biz bir mücadele içerisindeyiz. Dün İstanbul bugün Kayseri, bütün İslam coğrafyası saldırı altında. Müslümanların mücadelesi bugünün mücadelesi değildir, bu mücadele binlerce binlerce yıl öncesine giden Habil ile Kabil arasında başlayan iman mücadelesi, iyi ile kötünün mücadelesidir. Eğer böyle bakmazsak kaybederiz. Eğer birliğimizi ve beraberliğimizi güçlü tutarsak emellerine ulaşamayacaklar.” dedi.

Teröre karşı birlik olunması gerektiğine dikkati çeken Vali Okur, “Biz zayıfladığımız zaman onlar güçlenecektir. Biz birlik ve beraberlik içerisinde güçlü Türkiye olacağız, olmak zorundayız. Bugün Kayseri’de 13 şehidimiz ve 55 yaralımız var. Onlar bu milletin her ferdine emanettir. Bitmeyecek biz şehit vermeye devam edeceğiz. Biz bir olacağız, biz ayağa kalktığımız zaman onlar inecek. Bizim Anadolu toprağından başka toprağımız kalmadı. Bu topraklar öyle ucuz kazanılmış topraklar değildir, ucuza da alamayacaklar. Türkiye’de ki her bir fert yere düşmeden bayrağımız yere inmeyecek.” ifadelerini kulandı.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER