UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

TOPLU TAŞIMA UCRETLERİNE YAPILAN ZAMLARA TEPKİ400 Görüntüleme

kategorisinde, 02 Ocak 2017 - 16:16 tarihinde yayınlandı

img_20170102_171511

Toplu Taşıma Ücretlerine Yapılan Zamlara Öğrenci Tepkisi

Uşak’ta toplu taşıma ücretlerine yapılan 50 kuruşluk zamlara,Uşak Üniversitesi öğrencileri tepki gösterdi.

Uşak’ta Öğrenci 1 TL, sivil 1,5 TL olan toplu taşıma ücretleri, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren, Öğrenci 1,5 TL, sivil 2 TL olarak zamlandı. Bu zamma tepki gösteren üniversite öğrencileri Bir Eylül yerleşkesinde pankartlarla zamları protesto etti.

“UŞAK TÜRKİYE’NİN PARİS’İ OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR”

Eylem sırasında zamları protesto için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Evet 2017 ye adım atmamız itibarı ile başladılar bize zamları dayatmaya arkadaşlar. Daha öğrencinin eline kredisi, bursu, harçlığı artmış bir şekilde geçmeden %50 lik bir zam ile yol ücretlerini öğrenmiş olduk. Tek seferde %50 olan bir zammı kimse açıklayamaz bize. 15dakikalık mesafe geliyorsun, ara sokaklardan geçmiyorsun, İzmir- Uşak yolunda hızını kesmeden ilerliyorsun bu araba ne yakabilir ki?

img_20170103_000524

“ÖĞRENCİLER PATATES ÇUVALI DEĞİLDİR”

Otobüslerde patates çuvalı gibi 100 kişiyi sıkıştırıyorlar birde üstüne yarı yarıya zam yapıyorlar. İzmir mi burası ya da İstanbul? Ankara mi hoş kiralardan yapılan zamlardan bakılırsa Türkiye’nin Paris’i olma yolunda ilerliyor Uşak’ımız. Ne yazık ki biz öğrenciler sevinemiyoruz bu duruma elimize geçen üç kuruşla okuyalım mi geçinelim mi barınacak yer mi tutalım?

Gelecek diye baktığınız bizler tutunacak dal bulamaz olduk. Gelelim diğer bir konuya Uşak Gençlik Meclisi olarak bu olaylara sessiz kalmayıp eylem düzenledik,

Basın açıklamasında bulunduk, Sesimizi duyurduk ama nasıl mi kendi başımıza.. Öğrencilerimizden bir kaçı sağolsun destekte bulundu ama iki elin on parmağını geçmez. Buranın öğrencileri sosyal medyalarda haksızlığa hep karsıdır.Fakat bunun için is adım atmaya geldimi asla kimse olmaz. Şimdi bakıyorumda sosyal medyayı yine sallıyorsunuz gençlerim. Umarım bu kez yanımızda olursunuz da bu haksızlığı birlikte hallederiz.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER