UŞAK 26°C
Sisli
Son Dakika Haberler

TÜMSİAD: ASGARİ ÜCRETİN 1300 OLMASINI DESTEKLİYORUZpost_views_couwa Görüntüleme

kategorisinde, 21 Kasım 2015 - 19:57 tarihinde yayınlandı

tumsiaddan-asgari-ucretin-1300-tl-olmasina-tam-destek

Tümsiad Şube Başkanı Balda yaptığı basın açıklamasında, “1 Kasımda Cumhuriyet tarihinin en yüksek katılımlı genel seçimlerinden birisini yaşayarak seçim atmosferini geride bıraktık. Sonuçlar itibariyle bakıldığında Türkiye’nin tek başına iktidar arzusunun katılım oranı yüksek bir oy oranıyla gerçekleştiğini müşahede etmekteyiz. Ortaya çıkan durumun piyasalar ve iş dünyası açısından ivedi olumlu etkilere vesile olması kanaatimce herkesi memnun etmiş gözükmektedir. İstikrar ve güven ortamının tesisinin, biz iş adamları ve ilgili sivil toplum kuruluşları açısından önemi oldukça büyüktür. Faiz oranlarının düşme eğilimi, dövizin normal seyrine dönüşü, borsadaki hareketlilikler, yatırım planlamalarının 7 Haziran sonuçlarının unutularak yeniden revize edilmesi gibi hususlar, ülkenin istikrar özlemi açısından oldukça önemli konulardır” dedi.

Herkesi taşın altına elini koymaya davet ediyoruz.

Yerel ve ulusaldaki Uşaklı milletvekillerine, sivil toplum kuruluşlarına 1 Kasım seçimleri sonrası oluşan güven ortamından Uşak’ın faydalanması için çağrıda bulunan Muhterem Balta, 7 Haziran seçimleri sonucunda oluşan 4-5 aylık kaybın telafisinin yapılabilmesi için herkesi taşın altına elini koymaya davet ettiklerini belirtti.

Muhterem Balta, “Seçimlerin; kazanan ya da kaybedenleri tespit etmek adına bir araç değil demokrasi kültürümüzün gelişmesi için bir vesile olduğunu unutmamak gerekir. Hep birlikte huzur ve güven ortamları inşa etmek birincil amaçlarımız arasına girmelidir. Aslında ekonomik büyümeler, siyasal, kültürel, sosyal büyümelerle anlam ifade eder. Uşakımızda faaliyet gösteren tüm iş adamları olarak, sivil toplum kuruluşları olarak yeni bir sinerji oluşturmaya, ilimize en yüksek seviyede katkıda bulunmaya bizler hazırız” dedi.

Asgari Ücretin 1300 TL Olmasını Gönülden Destekliyoruz

Tümsiad Şube Başkanı Balta, Uşak’ın gelişimi için öncelikli olarak yapılması gerekenleri de şöyle belirtti;

“- 3 Milletvekilimiz (iktidar milletvekilleri, muhalefet milletvekili de dahil olmak üzere) Bütün kamu kurumlarını temsil eden Valilik , Belediye başkanımız ,sivil toplum örgütleri ,organize sanayi bölgelerimiz  şehrimiz için insanımız için, birlik ve beraberlik içerisinde uyumlu bir çalışma sergilemelidirler.

– Karma organize sanayi ve Uşak organize sanayi bölgelerinin genişleme ,arıtma ve katı atık projelerine  siyasiler ve devletimizin yetkili kurumları tarafından destek verilerek çözüme kavuşturulmalıdır. Devlet desteği olmadan arıtmaları çözemeyiz.

– Hangi organize sanayi bölgemizin hangi nehrimizi yada kanyonumuzu kirlettiği söylemlerini bir kenara bırakıp bu kirliliklerinin önüne geçecek projeler hazırlanmalıdır.  Bu projeler ise tamamen devlet desteği ile yapılmalıdır.

– Karahallı OSB’nin Uşak ve Denizli ile rahat ulaşım sağlayabileceği devlet yolu mutlaka yapılarak, alternatif yollarla bu bölgelerdeki ticari faaliyetler canlandırılmalıdır.

– Bir çok vatandaşımızın hayatını kaybettiği Şehir merkezi ve ilçe yollarının yapımının bir an önce tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmalı böylelikle ulaşım çile olmaktan kurtarılmalıdır.

– Uşak Belediyesinin Kayaağıl Termal suyu ve Banaz Hamam Boğazındaki Termal sulardan Tarıma, Turizme katkı sağlayacak projeler üretilerek en hızlı şekilde hayata geçirilmelidir.

– Uşak şehir merkezindeki, Kentpark ve 2. Ve 3. Kentsel dönüşüm projeleri acilen hayata geçirilmelidir.

– Şehir içi trafiğin de bir an önce rahatlaması adına şehir içi trafikteki kamyon tır vb gibi ağır vasıtaların geçeceği güzergah olan Uşak çevre yolunun yavaş ilerlemesine çözüm bulunarak biran önce bitirilmesi için gerekli girişimler yapılarak çevre yolu ivedilikle bitirilmelidir.

– İlk görünüşte belli olmayan ama Türkiye ortalamasının üzerinde ormanlara sahip olan şehirlerimizin bilhassa Kuzeydoğu tarafındaki ormanlarımızın doğa yürüyüşüne açılması ve gerekli tanıtım faaliyetlerinin yapılarak Turizm bölgesi oluşturulmalı ve bu bölge Tüm Türkiye’ye tanıtılmalıdır.

– İş adamları derneği olarak askeri ücretin 1300 TL olmasını gönülden desteklemekteyiz. Bununla birlikte asgari ücret maliyetinin ürünlere yansıyıp piyasa fiyatların artmasına engel olmak için bu artışın birkaç yıl devlet tarafından süspanse edilerek tamamen sanayicimize yüklenmemesi adına düzenleme yapılmalıdır.

– Uşak sanayicisi,  iş adamları firmalarını büyütmek, geliştirmek ve kurumsallaştırmak istemektedir. Firmalarına profesyonel yöneticiler getirmek istediklerinde dışarıdan getirecekleri profesyonel yöneticiler Uşak ilimizde sosyal hayat ve alanların azlığı gerekçesi ile gelmek istememektedirler. bunu için;

– Uşak’taki sosyal alanların geliştirilmesi ve çoğaltılması

– Havaalanımızın daha düzenli bir şekilde çalışması

– Modern konaklama alanlarının oluşturulması

– Zincir otellerden Uşak’ getirilmesi sağlanmalıdır.

Bütün bunlar olduğu takdirde gelişen ve değişen bir Uşak Ortaya çıkacaktır. “

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER