UŞAK 17°C
Az Bulutlu

TÜRK SANAYİCİLERİNDEN HACI RAMAZAN DEMİR VEFAT ETTİpost_views_cowbl Görüntüleme

kategorisinde, 07 Mart 2016 - 19:41 tarihinde yayınlandı

r1 r2 r3 r4

Aslen Banaz Yazıtepe Köylü ve Banaz’ın İlk Sanayicilerinden olan Hacı Ramazan Demir Hakkın Rahmetine kavuştu.

Aslen Banaz Yazıtepe köyünden olan ve  1929 da dünyaya gelen Hacı Ramazan Demir, 1960 Yıllarında Banaz merkezde Demir ticareti ile esnaflık hayatına başladı, Kadim nur talebelerinden olup malıyla canıyla, evlat ve iyaliyle Risale’i Nur’un hizmetinde bulunan Ramazan Demir, Banaz’ın ilk sanayicilerinden idi, daha sonra işlerini ilerletip İstanbul’da bu faaliyetlerini sürdürerek orta Asya ve Türki Cumhuriyetlerinde (Özbekistan) iş hayatını devam ettiren Banaz hamam boğazınıda satın alan Demir Holdingin kurucusu ve uzun yıllar yönetim kurulu Başkanı Olan Hacı Ramazan Demir uzun zamandır hastalıklarla mücadele ediyordu ve İstanbul Fatih’te ikamet ediyordu.

Vefat eden Ramazan Demir’in Cenazesi 08 Mart 2016 Salı Günü kılınacak Öğle Namazına Müteakip Fatih Camiinden Kaldırılarak Eyüp Sultan Aile Kabristanına Defnedilecektir. Cenazeye gidecekler için İstanbul Yazıtepe’liler Derneği önünden Araç kalkacaktır.

Hacı Ramazan Dayıya Allah’tan rahmet dileriz, mekanı cennet olsun inşallah.

Oğulları Adnan Demir (Beşiktaş spor klübü eski bşk. yrd.) Ve Ahmet Demir’e (Demir holding yön.kur. bşk.) baş sağlığı dileriz..

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER