UŞAK 12°C
Çok Bulutlu

TÜRKİYE AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ KONFERANSIpost_views_covec Görüntüleme

kategorisinde, 16 Aralık 2015 - 18:12 tarihinde yayınlandı

OO OOO OOOO

Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisinde düzenlenen konferansa Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Ertuğrul, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elçin Yusufoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Toğrul İsmail, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan,  “Bir ananın iki oğlu, Bir âmâlın iki kolu, O da ulu, bu da ulu” dizelerinin Azerbaycan – Türkiye kardeşliğini ifade ettiğini söyleyerek, Türkiye ve Türkî Cumhuriyetlerin çok çalışması gerektiğini ve üretmesi gerektiğini belirtti.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Toğrul İsmail konuşmasında Azerbaycan–Türkiye kardeşliğine tarihi süreç açısından değinerek ‘’Çanakkale Savaşında Azerbaycan Türkleri, Türkiye birliği için savaşa gönüllü olarak katıldı. Türk-Azeri ilişkileri böylelikle çok eskilerden gelen bir dostluktur’’ dedi.

Konferansta ayrıca iki devlet arasındaki sosyal, ekonomik ve ticari ilişkilerden ve tarihi bağlılıklarından bahsedildi.

Konferans plaket takdimiyle sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER