UŞAK 12°C
Yağışlı

TÜRKİYE YOL-İŞ SENDİKASIpost_views_covbd Görüntüleme

kategorisinde, 10 Aralık 2014 - 16:25 tarihinde yayınlandı

DSC_0054

Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği bünyesinde çalışan Türkiye Yol-İş Sendikası üyeleri, 3 Haziran 2014’te yapılan Eskişehir 1 Nolu Şube Delege Seçimlerinin ardından 130 geçerli oyun 74’ünü alarak seçimi kazanan listedeki kişilerin yerine, kaybeden listenin atanmasına isyan ettiler. Büyük çoğunluğu sahada olan üye işçiler, bu durumdan dolayı sık sık karşı karşıya gelerek tatsız olayların yaşanmaya başladığını ve iş yerlerinde huzurun kalmadığını belirttiler.

  Konuyla ilgili olarak bu sabah 07:00’de mesai başı yapmadan önce bir araya gelen seçimi kazanan sendika üyeleri basın açıklamasında bulundu. Seçimi kazanan listenin başı Turhan Erdem çarpıcı açıklamalarda bulunurken sendikalarda gelinen son durumu da gözler önüne serdi. Turhan Erdem seçim öncesi Eskişehir şube başkanından aday olmaması ve liste hazırlamaması konusunda baskı gördüğünü belirtirken şunları söyledi; “Sendikaların kuruluş amacı adalet, eşitlik, demokrasi,  hak arama, işyeri çalışma barışını sağlamak, üyelerin çıkarını korumak ve geliştirmek, olduğu halde Yol-İş  Sendikası Eskişehir 1 nolu şube başkanı kişisel egolarından dolayı etik olmayan bir biçimde kazanmayan listeden atama yaparak işyerimizdeki çalışma huzurunu tamamen bozmuş bulunmaktadır. İşyerimizde kazanan listeden atamaların yapılması konusunda 141 üyeden 121 üyenin Yol İş Sendikası Genel Merkezi ve Eskişehir 1. Nolu şubesine dilekçe vermiş olmasına rağmen hiç bir şekilde üyelerin talepleri dikkate alınmadan atama yapılacaksa niçin seçim yapılmaktadır. Bu çağ dışı uygulamanın çok geç olmadan düzeltilerek ileride doğabilecek olumsuz durumların önüne şimdiden geçilebilmesi için sorumlu olan herkesi göreve davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.
  Turhan Erdem, bu süreçte seçimi kaybetmesine rağmen görevi alan listedeki arkadaşlarının etik davranarak istifa etmelerini beklediklerini dile getirdi. Bu olgunluğu göstermemeleri halinde gerekirse tüzük değişikliği için dava açarak konuyu hukuk mücadelesi ile sürdüreceklerini söyleyen Erdem, “bu süre içinde burada çalışan kardeşlerimiz arasında tatsız olaylar yaşanırsa bunun sorumlusu Eskişehir şube başkanın olacaktır.” Dedi.

YORUM YAZBENZER HABERLER