UŞAK 13°C
Çok Bulutlu

TÜRKİYE’NİN EN İYİ EĞİTİM FAKÜLTESİ UŞAK’TA851 Görüntüleme

kategorisinde, 31 Mayıs 2016 - 20:31 tarihinde yayınlandı
fft261_mf14299901
Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılan ‘Devlet Üniversiteleri Sıralaması(DÜS)’ verilerine göre Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkiye’deki en iyi eğitim fakültesi olarak seçildi.
Devlet üniversitelerini ve fakültelerini akademik teşvik puanları temelli değerlendiren ve başarılarını ölçen DÜS çalışmasında, Uşak Üniversitesi pek çok köklü devlet üniversitesini geride bıraktı.
Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan ‘Devlet Üniversiteleri Sıralaması’ verilerine göre, Uşak Üniversitesi’nin Eğitim Fakültesi, Türkiye’nin en iyi eğitim fakültesi olarak listenin başında yer aldı.
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik şehrine, bölgesine ve ülkesine değer katan, bilimsel anlamda üretim merkezi olan bir Üniversite olmayı hedeflediklerini ve bu anlamda pek çok adım attıklarını ve çalışma yaptıklarını belirtti. Rektör Çelik, “Bunun yanı sıra fiziksel altyapı çalışmalarına önem verdik ve bilimin üretileceği laboratuvarlar gibi uygulama alanlarımızı genişletmede önemli başarılar elde ettik. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar tercihlere yansımış, ÖSYM 2014 istatistiklerine göre Uşak Üniversitesi 185 üniversite içerisinde 24. Sırada yerini almıştır. Tercihlerin gözde üniversitesi olan üniversitemiz uluslararası öğrenci sayısında da en fazla tercih edilen üniversiteler arasına girmiştir.” şeklinde konuştu.
Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin ilk sırada olduğunu kaydeden Rektör Çelik, “Yine Fen Edebiyat Fakültemiz devlet üniversiteleri arasında 12. sırada yerini alırken, Mühendislik Fakültemiz de birçok köklü mühendislik fakültelerini geride bırakarak en başarılı 16. Mühendislik Fakültesi olmuştur.  Üniversitemiz Devlet Üniversiteleri genel sıralamasında 24. olurken 2000 yılından sonra kurulan 50 Devlet Üniversitesi arasında 9. sırada bulunmaktadır.” dedi.
Rektör Sait Çelik, çalışmaların karşılık bulmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ve daha iyi bir üniversite olmak için hem fiziki hem de bilimsel anlamda çalışmalara devam edeceklerini kaydetti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER