UŞAK 18°C
Çok Bulutlu
Son Dakika Haberler

UGD DE TERÖRÜ LANETLEDİpost_views_couxp Görüntüleme

kategorisinde, 13 Ekim 2015 - 20:33 tarihinde yayınlandı

UHG

TERÖRE LANET

HALKIMIZA BAŞ SAĞLIĞI

Uşak Gazeteciler Derneği’nin de (UGD) üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) ve UGD yaptıkları yazılı açıklama ile terörü lanetleyerek, terör kurbanlarına Allah’tan rahmet ve tüm Türk ulusuna başsağlığı dilediler.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Ankara’da yaşanan ve 95 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırı üzerine yazılı bir açıklama yaparak kınama ve başsağlığı mesajı yayımladı.

Yazılı açıklamasında terörün bir insanlık suçu olduğuna dikkat çeken Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Ankara’daki masum halka yönelik bombalı saldırıyı “katliam” olarak nitelendirdi.

Nuri Kolaylı, açıklamasında; “Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize, demokratik yaşama ve geleceğimize yönelik saldırıları kınıyor, saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Toplum olarak üzerimize düşen görev, terörün arkasındaki karanlık güçleri ortaya çıkartılmak ve gerekli cezanın verilmesini sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda tüm kesimleri göreve davet ediyorum.”

UGD DE TERÖRÜ LANETLEDİ

Uşak Gazeteciler Derneği (UGD) Yönetim Kurulu da acil olarak toplanarak, Ankara’da 95 cana mal olan terör saldırısını lanetledi. UGD Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kılınç, “Urfa Suruç ilçesinde yaşanan terör olayı ile başlayan, daha sonra birçok güvenlik görevlimizin ve vatandaşımızın yaşamını yitirdiği terör olayları, 10 Ekim tarihinde Ankara’da 95 vatandaşımızın yaşamını yitirmesi ile doruk noktasına çıkmıştır. Kendi ülkemizde can korkusu yaşamadan rahat, güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamak istiyoruz. Bu ortamı sağlamak da birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan geçer. Masum insanlarımızı katleden tüm terör olaylarını, kimden gelirse gelsin ve ne amaçla yapılırsa yapılsın UGD yönetimi olarak şiddetle lanetliyor, huzur ve barış ortamının bir an önce tesis edilerek barış ve huzur içerisinde yaşamayı diliyoruz. Terör saldırılarında yaşamını yitiren vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER