UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UKHB KREŞLERİ 3. MEZUNLARINI VERDİ356 Görüntüleme

kategorisinde, 03 Haziran 2016 - 21:53 tarihinde yayınlandı

B1 B2 B3 B4 B5 IMG_0748

UKHB KREŞLERİ 3. MEZUNLARINI VERDİ

Uşak Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren, Kazım Küçük Kreşi ve Gündüz Bakım Evi miniklerinin2015 -2016yıl sonu gösterisi ve mezuniyet töreni yapıldı. Kreş ve Gündüz Bakımevinin bahçesinde yapılan etkinlikte Kreş öğrencilerinin yıl içinde yaptığı etkinlikler sergilendi.

Uşak Devlet Hastanesi ek hizmet binası bahçesinde bulunan Merhum Kazım Küçük’ün eşi Gülseren Küçük’ün katkılarıyla yeniden yapılandırılarak Sağlık Tesislerinde çalışan personelin çocukları için Kazım Küçük Kreşi ve Gündüz Bakımevi adı altında 2014 tarihinde hizmet vermeye başlayan kreş bu yıl üçüncü mezunlarını uğurladı.

“EĞİTİMİN TEMELİNİ ATIYORUZ”

Uşak’ın en seçkin okul öncesi eğitim merkezleri arasında olan Kreş ve Gündüz Bakımevi yıl sonu etkinliğine Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr.Yalçın Atlı, Tıbbi Hizmet Başkanı Op. Dr. M.Fatih Zeren, Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Abdurrahman Yılmaz, hastane idarecileri, daire amirleri, okul müdürleri ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri ile öğrenci velileri katıldı.

Açılışta konuşma yapan Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Abdurrahman Yılmaz, “Çocukların temel eğitimi almada en hızlı öğrenme ve eğitilme çağları 0–6 yaş dönemidir. Eğitimin sağlam temeller üzerinde kurulmasında ve insanların ileriki yaşlarda başarılarında okul öncesi eğitimin önemi vazgeçilmezdir.Kreşimizin 3.yıl yıl sonu gösterilerini bizlerle paylaşmak için hazırlanmışlar. Bir eğitim-öğretim yılını daha gururla geride bıraktık. Tüm velilere, öğretmenlerimize ve kreş çalışanlarına göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden ve gayretlerden dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi

Kazım Küçük Kreşi ve Gündüz Bakımevi yıl sonu gösterisi ve mezuniyet töreninde konuşan Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, “Hastanelerde görev yapan bayan personellerin en önemli problemlerinden biri çocuklarının kreş ihtiyacının karşılanmasıdır. Bizler göreve geldiğimiz günden bu tarafa çalışanlarımızın ihtiyaçlarını belirleyerek memnuniyetlerini artırmak amacı ile projeler üretmeye çalışıyoruz. Toplumun temeli aile, aile ortamının huzurlu olması çalışanlarımızın mutlu olması demektir. Dünyanın en güzel ve en değerli varlıkları olan evlatlarımızı aileler sevgiyle donatmayı hedeflerken, kreş öğretmenlerimiz onlara bu sevgiyi tamamlayacak ve hayata hazırlayacak eğitimin temelini vermek için gayretini göstermekteler. Bugün aramızdan ayrılacak olan 6 yaş grubuyavrularımıza yaşamlarının ilerleyen bölümlerinde üstün başarılar sağlıklı ve huzurlu yıllar diliyorum. Ayrıcakreş öğretmenlerine ve çalışanlarına 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde gösterdikleri büyük emek ve gayretler için tebrik ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından minik öğrenciler gruplar halinde gösterilerini yaptı. Zaman zaman güldüren minik öğrencilerin gösterileri alanda bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Bu yıl 3. Mezuniyetini veren Kreş ve Gündüz Bakımevinin mezunlarına diplomalarını, Genel Sekreter Uzm. Dr. Yalçın Atlı, Tıbbi Hizmet Başkanı Op. Dr. M. Fatih Zeren, Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Abdurrahman Yılmaz, hastane idarecileri verdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER