UŞAK 12°C
Çok Bulutlu

ÜLKEMİZDE ÜÇ GÜN YAS İLAN EDİLDİpost_views_covcj Görüntüleme

kategorisinde, 10 Ekim 2015 - 9:29 tarihinde yayınlandı

                      Turkey's Foreign Minister Ahmet Davutoglu addresses the media in Ankara in this June 13, 2013 file photo. Davutoglu said Syria's worsening war now posed a danger to all countries because President Bashar al-Assad's government had been allowed to continue its "crimes" while jihadists from around the world flooded in to fight him. To match Interview SYRIA-CRISIS/TURKEY REUTERS/Umit Bektas/Files (TURKEY - Tags: POLITICS PROFILE)                        PATPAT

Başbakan Davutoğlu, Ankara’daki terör saldırısı nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini açıkladı.

Ankara Tren Garı yakınlarında meydana gelen patlamada; 86 kişi hayatını kaybetti, 186 kişi yaralandı.

Sıhhiye Meydanı’nda, çeşitli STK’lar bugün “emek, barış ve demokrasi mitingi” yürüyüşü düzenleyecekti. Toplantı ve gösteri yürüyüşüne katılacak grupların toplandığı Ankara tren garına giden köprü altında saat 10.00 sularında ayrı ayrı 2 patlama meydana geldi.

Ajanslara düşen görüntülerde,halay çeken grubun”bu meydan kanlı meydan“sloganlarıyla ,olacakları biliyormuş gibi ortalıkta salınmaları da çok ilginç.Artık terör örgütü arsızlığını ve vahşiliğini gizlemeye bile gerek duymuyor.Kanlı meydan diyor bomba patlıyor.Diyenler farklı yerde ölenler farklı yerde.Ardın da çıkıyor biri,bunu devlet yapmıştır.Elleri kandır diyor,ağzındaki kanı silmeden .Kan dişlerinden akarken.

Ey Türk Milleti.Uyan artık.Silkelen.Canına kasdeden haine fırsat verme.Ey anne-babalar.Evlatlarınıza sahip çıkın.Bakın artık Kürtleri sahipleniyoruz demiyorlar.Bu üçkağıtları ortay çıktı.Artık açıkça birliğimize saldırıyorlar,Kurtuluş Savaşı misali.Birlik olalım.ALLAH’a sığınalım.Ve vuralım yumruğu burunlarının üstüne.

Allah’ım ;Biz bilmeyiz,Sen bilirsin.Biz cahiliz,Sen Alimsin.Sen kimsesizlerin kimsesi,sessizlerin sesisin.Sen tuzakları bozarsın.Sen intikam alanların en hayırlısısın. Allah’ım bizim aciz ve cılız omuzlarımıza bu terör yükü ağır geliyor.Elimizden tut.Bizi hayra ulaştır.Bunlar ıslah olmuyor.Bunlar saf gençleri kandırıyor.Artık onları sana havale ediyoruz.Sen hesabı çabuk görensin.Bunların hesabını da çabucak görüver Yarabbi.Bizi sensiz, emansız bırakma yarabbi.Kalplerimizi istikametinde yürüt ve sevdiklerin arasına kat Yarabbi.Günahlarımız yüzünden dualarımızı geri çevirme Yarabbi.Günahlarımızı bağışla ve dualarımızı kabul eyle.

Aziz Milletim. Başın sağ olsun.

YORUM YAZBENZER HABERLER