UŞAK 22°C
Çok Bulutlu
DOLAR
5,9505
EURO
6,6342
ALTIN
244,34
BIST100
95.353

UMKE VE 112 EVDE DOĞUMA MÜDAHALE ETTİ525 Görüntüleme

kategorisinde, 17 Ocak 2019 - 17:08 tarihinde yayınlandı

Uşak  UMKE ve 112 evde doğuma müdahale etti.

 

İlimizdeki olumsuz hava şartları ve buzlanma nedeniyle, Sağlık Bakanlığınca ilimize tahsis edilmiş olan özel donanımlı kar paletli ambulans ve 4×4 UMKE araçları 7 gün 24 saat nöbet tutmakta, bu zorlu koşullarda bile vatandaşlarımızın acil sağlık ihtiyaçları karşılanmaktadır.

İlimiz Elmalıdere Mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımızdan 112 Komuta Kontrol  Merkezi’ne gelen yardım çağrısı sonrasında 112 Ambulans ve UMKE ekibi verilen adrese  hareket etmiştir. Belirtilen adresin çok dik yokuşta ve yoğun kar yağışlı olması nedeniyle adrese  UMKE aracıyla ulaşılabilmiştir. Ekibin  vakaya ulaştıkları sırada doğum eyleminin gerçekleşmesi üzerine bebeğin göbek kordonu kesilmiş, olay  yerinde gerekli tıbbi müdahale yapıldıktan sonra anne ve bebeğin adresten alınarak ambulansa teslimi UMKE aracıyla gerçekleştirilmiştir.

Ambulans ekibi tarafından kontrolü yapılan anne ve bebek, hastaneye nakledilmiştir.

Nöbetlerini yeni gelen ekibe devreden UMKE personeli Dr. Yasin Köprü, Hemşire Dudu Dırmıkçı, Hemşire Harun Şen nöbet çıkışında anne ve bebeği hastanede ziyaret ederek sağlık durumları hakkında yetkililerden bilgi almıştır. Ekip lideri tarafından anne ve bebeğin sağlık  durumu  hakkında bilgilendirilen İl Sağlık Müdürü Dr.Sedat Kavas, ekip üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Etiketler:
YORUM YAZBENZER HABERLER