UŞAK 10°C
Az Bulutlu

UMKE’DEN MUKAVEMET VE FİZİKİ KONDİSYON TATBİKATIpost_views_covjf Görüntüleme

kategorisinde, 19 Mart 2016 - 22:28 tarihinde yayınlandı

u-1(1) u2(1)

Uşak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) birimi Uşak’ın Sivaslı ilçesi Pınarbaşı Mevkiinde, Sağlık Bakanlığının yıllık faaliyet planında yer alan Mukavemet ve fiziki kondisyon faaliyetleri/Crush (Ezilme) Sendromu konulu eğitim ve tatbikatı gerçekleşmiştir.

UMKE Tatbikatına toplam 27 UMKE personeli katıldı.
UMKE tatbikatında Crush(Ezilme) Sendromuna Müdahale Eğitimi, Kask çıkarma Eğitimi, Temel Yaşam Desteği Eğitimi, Intraosseöz Eğitimi (Kemik İçi Damar Yolu açma eğitimi) verilmiş ve verilen eğitimlerin saha çalışmaları yapıldı.

UMKE personellerinin fiziki kondisyonlarını ve zor şartlar altında müdahale yeteneğini arttırmak için engelli parkurlar hazırlanarak vaka çalışmaları gerçekleştirildi, UMKE personelinin doğada gece/gündüz yön bulması ve vakalara hızlı/etkin müdahale edebilmeleri amacıyla koordinat verilerek kazazedeye ulaşım sağlaması için Oryantiring (yön bulma) çalışması yapıldı.

Ülkemizde çok sık karşılaştığımız motosiklet kazalarında doğru ve etkin yaklaşım için kask çıkarma teknikleri eğitimi verildi. Bu eğitim konusuna destek olmak için Sivaslı ilçesinde dernekleri bulunan uluslararası yarışlara etkin katılan Sebaste Enduro Motosiklet Kulübü de katkı sağladı.​

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER