UŞAK 15°C
Az Bulutlu

UMUTSUZ GÜNLERDEN MUTLU YARINLARA313 Görüntüleme

kategorisinde, 20 Ocak 2017 - 0:03 tarihinde yayınlandı

 

Umutsuz Günlerden Mutlu Yarınlara

Uşak Belediyesinin, Çölyak PKU Elele Derneği için Belediye İş Hanı’ndan tahsis ettiği yeni yerin açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye’de 700 bin şehrimizde ise 200 vatandaş çölyak hastalığı nedeniyle buğday, arpa, çavdar ve yulaf gibi tahıl ürünlerini tüketemiyor. Uşak Belediyesi de bu sıkıntıyı en aza indirmek adına sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.  Kentte çocuklardan yaşlılara, engellilerden kadınlara, her yaştan ve her kesimden insana yaptığı çalışmalar ile ayrıcalık sağlayan Belediye Çölyak ve PKU hastalarını da unutmuyor. Bu kapsamda dernek için tahsis edilen yeni yerde, hastalar daha çok bir araya gelerek sıkıntıların çözümü konusunda hızlı adımlar atılabilecek. Belediye İş Hanı’nda yapılan açılışa Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve eşi Halime Cahan, Uşak Valisi Ahmet Okur’un eşi Hatice Nur Okur, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Uşak Çölyak PKU Elele Derneği Başkanı Ömre Ümran Aydın, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri,  Çölyak hastaları ve aileleri katıldı.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çölyak hastalarının yanında olduklarını belirtirken, “Bugün burada Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ortak bir projeyi gerçekleştiriyoruz. İlimizde yaklaşık 200 çölyak hastamız var. Kardeşlerimizin bir nebze olsun hayatlarını kolaylaştırmak adına bu merkezimizi yeni yerinde faaliyete geçiriyoruz. Uşak Eczacılar Odası ve Çölyak Derneğimizle yaptığımız bu proje ile el ele, gönül gönüle halkımıza hizmet ediyoruz. Biz Belediye olarak her zaman çölyak hastalarımızın yanındayız. Maddi ve manevi desteklerimizle onların sıkıntılarını azaltmak niyetindeyiz. Desteklerinden dolayı Türkiye Eczacılar Birliğine, Uşak Eczacılar odasına ve Dernek Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Uşak Çölyak PKU Elele Derneği Başkanı Ömre Ümran Aydın ise çalışmaları hakkında bilgi verdi. Aydın, “Derneğimiz Uşak’taki çölyak hastası olan bireylere ve PKU’lu çocuklara uygun gıda takviyesini yapmak ve dernek bünyesinde vatandaşlarımızın sosyalleşmesini sağlamak amacıyla hizmete açıldı. Derneğimiz yeni yerinde güzel çalışmalara imza atacak ve hastalarımızın dertlerinde yanında olmaya devam edecek. Yer ve diğer ihtiyaçlarımızın karşılanmasında her zaman yanımızda olan belediye Başkanımız Nurullah Cahan’a ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza çok teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER