UŞAK 10°C
Az Bulutlu

ÜNİVERSİTE DE EĞİTİM İHİYAÇLARI BELİRLEME ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ318 Görüntüleme

kategorisinde, 07 Haziran 2016 - 14:15 tarihinde yayınlandı

W1 W2 W3 W4

Uşak Üniversitesi İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Yaz Kur’an Kursu Eğitimcilerinin Eğitim İhtiyaçlarını Belirleme Çalıştayı düzenlendi.

Uşak Üniversitesi Kütüphanesi Senato Salonunda yapılan çalıştayın açılış toplantısına Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcısı, İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Yaz Kur’an Kursu Eğitimcilerinin Eğitim İhtiyaçlarını Belirleme Çalıştayı Düzenleme Kurulu Kurul Başkanı Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Yaz Kur’an Kursu Eğitimcilerinin Eğitim İhtiyaçlarını Belirleme Çalıştayı Düzenleme Kurulu Kurul Başkanı Doç. Dr. Asım Arı, İl Müftüsü Fuat Altındaş, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Habil Şentürk, İslami İlimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Uşak Üniversitesi’nin bütün dinamiklerini Uşak’ın yararına harekete geçirdiğine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Üniversitesi İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursu Eğitimcilerinin Eğitim İhtiyaçlarını Belirleme Çalıştayında emeği geçen herkesi tebrik etti. Yaz Kur’an Kursu Eğitimcilerinin hizmet içi eğitim programlarının hazırlanmasının önemli olduğunu belirten Rektör Çelik “Uşak Üniversitesi’nde 23 araştırma ve uygulama merkezi var. Bu merkezlerimiz sayesinde üniversite-şehir işbirlikleri yapılıyor, şehrin gelişmesi adına projeler ve etkinlikler yapılıyor. İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezimizi bu konuda yaptığı etkinliklerden dolayı kutluyorum. Çalıştayın hayırlı geçtiğini ve faydalı sonuçlara ulaştığına inanıyorum.”dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran ise çalıştayda mevcut durum analizi, ihtiyaç belirleme, çözüm önerisi geliştirme, çözüm önerisi detaylandırma ve değerlendirme çalışmaları yapıldığını söyleyerek çalıştayın sonuçlarının rapor haline getirilerek bu rapor doğrultusunda Yaz Kur’an Kursu Eğitimcilerinin Eğitimi Hizmetiçi Program Projesi düzenlenmesinde alt yapı oluşturulacağını belirtti.

Çalıştayın sonunda çalıştay katılımcılarına katılım belgeleri verildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER