UŞAK 23°C
Gök Gürültülü
DOLAR
5,8254
EURO
6,4899
ALTIN
280,28
BIST100
94.896

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN İÇLER ISITAN KAMPANYA1411 Görüntüleme

kategorisinde, 14 Ocak 2019 - 21:27 tarihinde yayınlandı

Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinden içler ısıtan hayır kampanyası.

Uşak üniversitesi Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği öğrencileri, Öğretim Üyesi Dr. Aslı Gündoğan’ın danışmanlığında yürütülen, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, Uşak İli Sivaslı İlçesi Eldeniz köyünde bulunan Mevlüt Kara ilkokulu öğrencilerine ziyarette bulundular.

Ziyaret kapsamında öğretmen adayı olan Üniversite öğrencileri, bir eğitim dönemi boyunca Uşak’ın farklı semtlerinde oturan hayırsever evhanımlarıyla iletişime geçerek, ihtiyaç sahibi öğrenciler için bu soğuk kış günlerinde kullanmaları ve soğuktan korunmaları için, atkı ve bere örmelerini sağladılar.

Hayırsever evhanımlarının ördükleri atkı ve bereleri, köy okulundaki ihtiyaç sahibi çocuklara dağıttılar.

Öğretmen adayı öğrenciler, evhanımlarına örmeleri için dağıttıkları iplikleri, Uşak’ın önde gelen firmalarından olan Kamgarn iplik fabrikasından temin etti.

Öğretmen adayı öğrenciler, sert geçen bu kış günlerinde, gerçekleştirdikleri bu kampanya sayesinde, gerek Uşak ilinin farklı semtlerinde oturan, hayırsever evhanımlarının toplum yararına aktif şeyler yapmasını, gerekse bu soğuk hava şartlarında yardıma ihtiyacı olan çocukların gereksinimlerini karşılamak adına büyük başarı elde ettiklerini dile getirdiler.

Bu başarılı kampanyaları sebebiyle Uşak Haber Bülteni ekibi olarak tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz..

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER