UŞAK 16°C
Parçalı Bulutlu

ÜNİVERSİTE VE MÜFTÜLÜK ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDIpost_views_couwx Görüntüleme

kategorisinde, 24 Şubat 2016 - 16:19 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????

Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile Uşak İl Müftülüğü arasında mesleki eğitim-öğretim uygulama ve işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Habil Şentürk katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik protokolün İslami İlimler Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri ile Uşak İl Müftülüğü ve din hizmetleri personeli arasında işbirliğini, kurumların karşılıklı talebi doğrultusunda din hizmetleri sınıfı personeli ve İslami İlimler Fakültesi öğrencilerine yönelik mesleki eğitim, geliştirme kursları, konferanslar, mesleki tatbikat ve cami uygulamaları gibi faaliyetleri kapsadığını söyleyerek “Üniversite-şehir bütünleşmesi adına bir protokole daha imza atmaktan dolayı mutluyuz. Uşak İl Müftülüğümüzle bugüne kadar çeşitli faaliyetlerde işbirliğimiz olmuştu. İmzaladığımız bu protokolle İslami İlimler Fakültemiz ile Uşak İl Müftülüğü arasında bilimsel ve mesleki yeterliliklerin artırılması, mesleki eğitim ve geliştirme kursları vb. faaliyetler ile mesleğin gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılmasını amaçlıyoruz. Protokolümüz herkese hayırlı olsun”dedi.

Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş ise imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Uşak Üniversitesi’nin şehrin gelişmesine katkısının önemli olduğunu belirtti. Protokolün hayırlı olmasını dileyen Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş başta Rektörümüz olmak üzere tüm Uşak Üniversitesi personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER