UŞAK 12°C
Parçalı Bulutlu

ÜNİVERSİTE’DE GELENEKSEL REKTÖR ÖĞRENCİ BULUŞMASIpost_views_covbm Görüntüleme

kategorisinde, 06 Kasım 2015 - 21:06 tarihinde yayınlandı

b1 b2 b3b4 b5

Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen Rektör-Öğrenci Buluşmalarının bu yıl üçüncüsü gerçekleşti.

Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde yapılan etkinliğe Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran ile Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik etkinlikte yaptığı konuşmada Uşak Üniversitesi’nin öğrenci merkezli bir üniversite olduğunu söyledi. Rektör Çelik her şeyi vesile ederek öğrencilerle yan yana gelmeyi bir arada bulunmayı önemsediklerini söyleyerek “Bazen sınıflarda, bazen kantinde, bazen yemekhanede, bazen de sosyal medyada Twitter da sizlerle bir araya geliyoruz. Bu ortamlarda sizlerin istek, şikayet ve önerilerinizi dinliyoruz. Katılımcı, şeffaf, hesap verebilirlik bizim için çok önemli. Bu tür buluşmalarla ne yapıyoruz, neden yapıyoruz sizlere izah ediyoruz. Şu an dışarısı panayır yeri gibi. Öğrenci topluluklarımız stantlarını açmış. İçinde bulunduğumuz ay önemli bir ay. Aşura dağıtımı da yapacağız. Aşura çeşit çeşit malzemeden yapılıyor. Sizler üniversitemize farklı bölgelerden, illerden ve ülkelerden geldiniz. Bu çeşitliliğe sahip olmak büyük bir şans. Farklı kültürlerin bir araya gelerek bir ahenk oluşturması, bir arada olmanın, birliktelik içinde olmanın, bir takım ruhuyla çalışmanın önemi açıktır. Sizlerin eğitim-öğretim sonrası hayatınızı da şekillendirmek için çalışıyoruz. KOSGEB’in seçmeli uygulamalı girişimcilik dersini uygulayan ilk üniversitelerden biriyiz. Bu dersi alanlar iş kurmak için devletin 30 bin TL’si hibeli, iş kurduktan iki yıl sonra başlayan faizsiz geri ödemeli desteğinden yaralanıyor. Bu destekler artacak ve benzeri destekleri sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

Her bir öğrencinin ikinci ailesi olduklarını ifade eden Rektör Çelik konuşmasında şunları aktardı:

“Sizlere en doğru hizmeti vermeye çalışıyoruz. Üniversitemizin fiziki ve akademik planlamalarını yaparken başta öğrencilerimizi düşünüyoruz. Eğitim-öğretimin yanı sıra sizlerin sosyal, kültürel, yemek, barınma ve sağlık gibi ihtiyaçlarını en doğru şekilde temini için çalışıyoruz. Örneğin yemekhane ve kantin hizmetimizde her türlü denetimi sağlıyoruz. Yakın zamanda bitecek olan Öğrenci Yaşam Merkezimizde modern ve öğrenci sayımıza uygun yemekhanemiz, öğrenci topluluklarının faaliyetlerini yapabilecekleri alanlar, bowling, fitness gibi ihtiyaçlarınıza yönelik mekanlar olacak. Hali hazırda hizmette olan Kapalı Spor Kompleksimiz ve açık spor tesislerimiz sizlerin kullanımına açık. Stadyumun çalışmaları başladı. Yemekhane bursu, kısmi zamanlı çalışma bursu ve Rektörlük bursları ihtiyaç sahibi öğrencilerimize adaletli, şeffaf bir şekilde veriliyor. Öğrenci Çarşımızda ücretsiz giysi imkanı sağlayan öğrenci butiği, bir adet market, İŞ-KUR Hizmet Noktası, Kızılay Kan Merkezi var. Öğrencilerimizin taleplerini dikkate alarak yeni mekanlar da açılır. Aile Hekimliği kampüsümüzde yer almakta olup sizlerin hizmetindedir. Yurtlarınızda ve kaldığınız mekanlarda da bir araya gelmek istiyoruz.”

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Etkinliğin ardından Rektör Çelik öğrenci topluluklarının stantlarını gezerek bilgi aldı.

Rektör-Öğrenci Buluşması, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik’in öğrencilere aşura dağıtımıyla son buldu.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER