UŞAK 12°C
Yağışlı

ÜNİVERSİTEDE GENÇ SERAMİKÇİLER KARO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ349 Görüntüleme

kategorisinde, 04 Haziran 2016 - 19:09 tarihinde yayınlandı

Q1 Q2 Q3

Uşak Üniversitesi 5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Uşak Üniversitesi 5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması ödül töreni 31 Mayıs 2016 tarihinde Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleşti.

Ödül törenine Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Sezer, akademisyenler, ödül sahipleri, 5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışmasına katkı sağlayan sponsor firma temsilcileri ve davetliler katıldı.

Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması ödül töreninde açılış konuşması yapan Dekan Prof. Dr. Bilal Sezer, Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından ilki 2010 yılında düzenlenen Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması’nın 2012 yılına kadar her yıl düzenlendiğini, 2014 yılından itibaren ise 2 yılda bir düzenlenmesinin kararlaştırıldığını söyleyerek “Bu yıl Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması’nın beşincisini gerçekleştirdik. Bu yarışma genç seramikçileri bir araya getirerek, onların farklılıklarının ve benzerliklerinin görülmesini sağlamaktadır. Bu yarışmanın gerçekleşmesinde destekleri olan kişi ve kuruluşlara hassaten teşekkür ederim. Ayrıca her etkinliğimizde yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Sait Çelik’e ve üniversite personelimize teşekkür ederim” dedi.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ödül töreninde yaptığı konuşmada Uşak Üniversitesi olarak Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması’nın beşincisini gerçekleştirmekten gurur duyduklarını belirtti. Uşak Üniversitesi Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması’nın birçok genç seramikçiye ilham kattığını ve bir yol açtığını söyleyen Rektör Çelik konuşmasında şunları aktardı: “Geleneksel hale getirdiğimiz yarışmamıza bu yıl toplam 245 genç sanatçı gönderdikleri karolar ile katılmışlardır. Uluslararası olan yarışmamız aynı zamanda kültürel kaynaşmayı da beraberinde getirmektedir. Uşak Üniversitesi gurur duyulacak bir üniversitedir. Çok kaliteli bir üniversitede eğitim öğretim gördüğünüzü söylemek isterim. ÖSYM 2014 istatistiklerine göre Uşak Üniversitesi 185 üniversite içerisinde 24. sırada yerini almıştır. Tercihlerin gözde üniversitesi olan üniversitemiz uluslararası öğrenci sayısında da en fazla tercih edilen üniversiteler arasına girmiştir. YÖK istatistiklerine göre Üniversitemiz yabancı öğrenci sayısı en fazla olan 11. Üniversite olup,  2015 – 2016 öğretim yılında en fazla yabancı öğrencisi olan ilk 5 üniversite arasına girmiştir. Üniversitemiz nicel olarak büyürken nitelikte olarak ta önemli başarılar elde etmiştir. Devlet üniversitelerini ve fakültelerini akademik teşvik puanlarını esas alarak başarılarını ölçen DÜS verilerine göre Üniversitemiz Devlet Üniversiteleri genel sıralamasında 24. olurken 2000 yılından sonra kurulan 50 Devlet Üniversitesi arasında 9. sırada bulunmaktadır. Uşak Üniversitesi olarak sanatsal ve sportif faaliyetlere de özel olarak önemsemekte ve öğrencilerimizi bu alanlarda çalışma yapmaları için desteklemekteyiz. Etkinlikte emeği geçen Güzel Sanatlar Fakültemizin tüm öğretim elemanlarına, yarışmaya katkı sunan sponsor firmalara, öğrencilerimize, eserleriyle yarışmaya katılan genç seramikçilere teşekkür ediyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından yarışmaya katılan genç seramikçilere ödülleri ve yarışmaya katkı sağlayan sponsor firma temsilcilerine teşekkür plaketleri verildi.

 1. ULUSLARARASI KATILIMLI GENÇ SERAMİKÇİLER KARO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
 1. UŞAK ÜNİVERSİTESİ BAŞARI ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: UŞAK ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MİNE BARDAK

 

 1. UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖZEL ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN:  DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜNDEN MELİSA ENGİNERİ

 

 1. SERANOVA( UMPAŞ)  SERAMİK GENÇLİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİNDEN GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜNDEN ECE PINAR KAPAN

 

 1. TÜPRAG ALTIN SANAT ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜNDEN MUHAMMET LOKMAN KARADEMİR

 1. TÜPRAG ALTIN SANAT ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: BELGRAD GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİNDEN NATAJA BOJANİC

 

 1. TÜPRAG ALTIN SANAT ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: UŞAK ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN SİNAN ASLAN

 

 1. AND FİLO TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜNDEN SANVER ÖZGÜVEN

 

 1. DEART GALERİ TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN TUĞBA BAKAN

 1. ERHAN ALKAN TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜNDEN SEVİNÇ KÖSEOĞLU ULUBATLI

 

 1. HİTİT SERAMİK TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: UŞAK ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN EDA YILMAZ

 

 

 1. KAR SERAMİK TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: UŞAK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜNDEN HAKAN ÖCEL

 

 1. MEB ÖZEL CIVILTI ANAOKULU TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİNDEN HÜSEYİN EMRE GÜLŞEN

 

13.MECLAY ( MİKLEY) SERAMİK ATÖLYESİ TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN:  UŞAK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜNDEN GÜLSÜM OKÇU

 

 1. UŞAK SERAMİK TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜNDEN SERCAN FİLİZ

 

 1. UŞAK ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI TEŞVİK ÖDÜLÜ

ÖDÜLÜ ALAN: ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİNDEN LAMİA KENAN

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER