UŞAK 12°C
Yağışlı

ÜNİVERSİTE’DE KIŞ SPORLARI KONFERANSIpost_views_covff Görüntüleme

kategorisinde, 11 Ocak 2016 - 17:30 tarihinde yayınlandı

????????????????????????????????????

Uşak Üniversitesi tarafından ve Uşak Kent Konseyi ile Olta ve Balıkçılık Federasyonu işbirliğiyle 8 Ocak 2016 tarihinde “Kış Sporları ve Murat Dağı Termal Kayak Merkezi” adlı konferans düzenlendi.

Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşen konferansa Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, İl Turizm Müdürü Şerif Arıtürk, Uşak Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zafer Aydın, Olta ve Balıkçılık Federasyonu Başkanı İsmail Atalay, Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bahar Ateş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansta konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Üniversitesi’nin, kış sporları ve kış turizmi ile ilgili bu tür bir etkinliğe ev sahipliği yapmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, Uşak Kent Konseyi ile düzenlemiş oldukları STK ile Üniversiteyi buluşturan 2. toplantıda böyle bir etkinlik fikrinin ortaya çıktığını belirtti. Uşak’ın turizm potansiyeli taşıyan kaynaklarının tanıtımının önemli olduğunu, Uşak Üniversitesi olarak Uşak’ın tanıtımına katkı veren her türlü etkinliğin içinde olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade eden Rektör Çelik Kış Sporları ve Murat Dağı Termal Kayak Merkezi ile ilgili konferansın da buna örnek olduğunu sözlerine ekledi.

Uşak Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin ise Uşak’ın kültürel ve turistik değerlerinin korunarak tanıtılmasının şehir için önem arz ettiğini vurguladığı konuşmasında konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konferansta Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Murat Dağı’nın genel fiziki özelliklerinden bilgiler vererek Murat Dağı’nın konumunu ve kış turizmi açısından durumunu açıkladı.

Olta ve Balıkçılık Federasyonu Başkanı ve Yaban TV Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Atalay, Uşak Turizm Tanıtım videosunun gösterimi ile başladığı “Turizmi Konuşuyoruz’’ adlı sunumunda, turizmin miladı, tekerlekten bugüne turizm, ilk modern turizm hareketi, ekoturizm neleri içeriyor, turizm potansiyeli olan değerlerimiz, termal kaynaklarımız, av turizmi fırsatı, sportif balıkçılık konuları hakkında bilgiler verdi.

Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Teknik Kurul Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bahar Ateş ise  “Kış Sporları’’ başlıklı sunumunda kış sporlarında temel kavramlar, mekanik tesisler, uygulama türleri ve diğer kaynak uygulamalarını ele alarak açıklamalarda bulundu.

Etkinlik, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu’na, Uşak Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zafer Aydın’a, Olta ve Balıkçılık Federasyonu Başkanı İsmail Atalay’a ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bahar Ateş’e plaket verilmesiyle sona erdi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER