UŞAK 10°C
Az Bulutlu

ÜNİVERSİTEDEN GENÇLER MUTLU YARINLAR UMUTLU PROJESİpost_views_couzg Görüntüleme

kategorisinde, 16 Şubat 2016 - 17:42 tarihinde yayınlandı

UUUUU

????????????????????????????????????

Uşak Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (USEM) tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın (ÇSGB) program otoritesi olduğu, Avrupa Birliği destekli, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi adlı hibe programına sunulan “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” projesinin sözleşmesi imzalandı.

Proje ile ilgili bilgi veren proje yürütücüsü Uşak Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sibel Özafşarlıoğlu Sakallı başvuru formunun onaylanıp sözleşmenin imzalandığını söyleyerek projenin genel amacının Uşak ilinde genç istihdamının desteklenerek, genç işsizlik oranının azaltılmasına ve gençlerin istihdam edilmesine katkı sağlamak olduğunu belirtti. Öğr. Gör. Sibel Özafşarlıoğlu Sakallı hibe programı kapsamında ÇSGB’na sunulan 1041 proje arasından kabul edilen 59 projeden biri olan projelerinin bütçesinin 373 bin 843,20 Euro olduğunu söyleyerek şunları aktardı: “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi kapsamında 150 işsiz gence girişimcilik, mesleki ve genel beceri eğitimleri verilerek gençlerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması sağlanacaktır. Ayrıca Uşak ilinde İŞKUR ve İŞKUR hizmetleri hakkında toplumsal bilinç oluşturmak ve Kariyer ve İstihdam Ofisi kurarak, işsiz gençlere iş ve meslek danışmanlığı yapmak projenin amaçları arasındadır. Proje süresi 12 aydır.”

Üniversitelerin herkesçe bilinen fonksiyonlarının yanında bulundukları bölgenin kalkınmasında da önemli rol oynadığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Sait Çelik günümüzde özellikle girişimci üniversitelerin bölgesel kalkınmanın temel dinamiği olarak kabul görüldüğünü belirtti. Uşak Üniversitesi’nin de iş arayan değil iş kuran öğrenciler yetiştirdiğini aktaran Rektör Çelik “ Üniversitelerin bilimsel üretkenliği, yaptığı projeler ve Ar-Ge çalışmaları bölge ve ülke kalkınmasına katkı sunmaktadır. Özellikle istihdama ve ekonomiye yönelik proje ve çalışmalar ülke gelişiminin sürdürülebilirliği açısından önem arz etmektedir. Uşak Üniversitesi bu bilinçle projeler üretmektedir. Üniversitemiz kaliteli eğitim-öğretimin yanı sıra kaliteli genç istihdamın yetiştirilmesi adına ürettiği projelerle de ön plana çıkmaktadır. “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” adlı projenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve AB destekli olarak kaliteli genç istihdamın geliştirilmesi adına başka projelere de örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Öğretim Görevlisi Sibel Özafşarlıoğlu Sakallı’yı ve projede emeği geçenleri tebrik ediyorum”dedi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER