UŞAK 27°C
Az Bulutlu

Uşak 3. Sanayi Sitesi İçin Müracaatlara Devampost_views_couzw Görüntüleme

kategorisinde, 19 Ağustos 2014 - 12:15 tarihinde yayınlandı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan yeni kurulması planlanan 3. sanayi sitesi için basın toplantısı düzenledi.Toplantıda gerekli bilgileri ve önerileri verdi.

usak-3-sanayi-sitesi-icin-muracaatlar-basladi-

 

Uşak Belediyesi beyaz masa önünde gerçekleştirilen  basın açıklamasında başkan Nurullah Cahan’ın yanı sıra başkan yardımcısı Erol Korkmaz Esnaf odaları birliği başkanı Saadettin Öztürk ,Uşak Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı adına Özlem Enuştülü , Ziraat aletleri oto bakım ve onarım odası başkanı Nazmi Arıkan , Marangozlar odası başkanı Cavit Sarı , Bir Eylül Sanayi sitesi yapı Kooperatifi başkanı Niyazi Erdoğan ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda açıklamayı Belediye başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirdi.3. Sanayi Sitesinde her şeyin yolunda gittiği hatırlatan Başkan Cahan  ; ” Bir ilimizin sorunlarına vakıf bir belediye yönetimi  olarak kentimiz için çalışıyoruz.Bugün kentimizin en büyük ihtiyaçlarından olan yeni bir sanayi sitesi içinde çok önemli noktalara geldik.Yer tahsisi gerçekleşen sitemizde müracaatlarımız son hızıyla sürüyor. Ön müracaatları 1 Eylül 2014 tarihi itibari ile sona erdireceğiz.Devamında müracaatlara bakarak sitenin yerleşim planı ve kesin müracaatları alacağız” dedi.

Konu hakkında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da desteklerine aldıklarına dikkat çeken Cahan projenin 2015 yılı yatırım programına alındığını müjdeledi. Projenin bitirilmesi ile modern bir tesise kavuşulacağını vurgulayan Cahan, “ Sitemiz toplamda 53 dönümlük bir alanı kapsamaktadır. Karma OSB ve Uşak E Tipi Kapalı Cezaevi civarında düşündüğümüz sitemiz esnafımızın ve vatandaşlarımızın her beklentisini karşılayacaktır. Biz konu ile ilgili olan tüm esnaflarımızın müracaat etmelerini bekliyoruz. Şu an 100 ün üzerinde müracaat oldu” ifadesini kullandı.

YORUM YAZBENZER HABERLER