UŞAK 12°C
Yağışlı

UŞAK ADD’DEN 1 KAN 3 CAN KAMPANYASI939 Görüntüleme

kategorisinde, 04 Haziran 2016 - 20:25 tarihinde yayınlandı

 E1 E2 E3 E4

ADD’den ‘Bir Kan üç can’ kampanyası

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)  Uşak Şubesi düzenlediği kan bağışı kampanyası ile yaklaşık 40 kişinin kan bağışı yapmasını sağladı.

ADD Uşak Şube binasında düzenlenen kan kampanyasına CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da kan bağışı yaparak destek verdi. ADD Uşak Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir, bir ünite kanın üç can kurtaracağını belirtti.

‘BUNDAN SONRA SÜREKLİ KAMPANYA DÜZENLEYECEĞİZ’

ADD Uşak Şube binasında, “Bir kan üç can” adı altında düzenlenen bağış kampanyasına ADD ve CHP üyesi yaklaşık 40 kişi kan bağışında bulunarak destek verdi.

Kızılay Uşak Kan Merkezi tarafından Dr. Ahmet Çiftçi kontrolünde kan alınırken, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da kan vererek kampanyaya destek oldu. Kan bağışı kampanyası hakkında bilgi veren ADD Uşak Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir, “Sağlıklı bir insanın vereceği bir ünite kan, üç insanın hayatını kurtarmaktadır. ADD Uşak Şubesi olarak bizde toplumumuzu kan bağışına özendirmek, başkalarının hayatını kurtardığını düşünerek mutlu olmalarını sağlamak için dernek binamızda, “Bir kan üç can” sloganı ile kan bağışı kampanyası düzenledik. Asıl mesleğimin doktorluk olması itibarıyla şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, sağlıklı bir insan kan verdiğinde,  daha da sağlıklı olur. Bu tıbben kanıtlanmıştır. ADD Uşak Şubesi olarak ilk kez kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Bundan sonra da sık sık kan bağışı kampanyası düzenleyerek, hayat kurtarmaya çalışacağız” dedi.

‘UZUN YAŞAMAK İÇİN KAN VERMELİ’

Kan bağışı kampanyasına kan vererek destek olan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Ben Uşak’taki işyerlerimde her yıl kan bağışı kampanyası düzenlerdim. Kendi kanından başkasına hayat vermek çok güzel bir duygu. Burada verdiğiniz bir ünite kan üç kişinin yaşamını kurtarıyor. Sağlıklı her insanın kan vermesi gerektiğini düşünüyorum. Vücudunda kan değişimi olan insan uzun yaşar. Kadınların erkeklerden uzun yaşamasını da sürekli kan değişimi yaşamalarına bağlıyorum. Onun için erkeklerde hiç olmazsa 12 ayda bir, olmadı 24 ayda bir kan vermelidir” dedi.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER