UŞAK 8°C
Çok Bulutlu

UŞAK AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANININ 10 OCAK KUTLAMASIpost_views_couxz Görüntüleme

kategorisinde, 10 Ocak 2016 - 22:06 tarihinde yayınlandı

ertugruldan_10_ocak_dunya_calisan_gazeteciler_gunu_mesaji_h2823

İlknur Ertuğrul’dan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” mesajı

Uşak AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul, “Zaman mefhumu gözetmeksizin, büyük bir fedakarlıkla görevlerini sürdüren değerli gazetecilerimizin ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Uşak AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı. Gazetecileri, “doğru ve güvenilir bilgi, mesleki tecrübesiyle insana ve olaylara karşı duyarlılığıyla toplumu aydınlatan, özgür düşüncenin sesi, demokrasimizin vazgeçilmezi” olarak tanımladığı mesajında, “Kalemlerin, kelimelerin özgürlüğü ancak güçlü demokrasilerle kaimdir. Ülkemizde demokratikleşme süreciyle birlikte, gazetecilerimizin düşüncelerini özgürce ifade ettikleri alanları güçlendirdik” dedi.

13 yıllık AK Parti Hükümetleri döneminde insan hak ve özgürlüklerini temel alan politikalarla “Herkes özgür olmadıkça hiç kimse özgür değildir” anlayışının ilke edinildiğine işaret eden Ertuğrul, “Düşünce ve ifade özgürlüğünün önündeki engelleri kaldırdık. Darbeler, muhtıralar sonrası anti demokratik uygulamaları sona erdirerek özgür ve müreffeh bir Türkiye’yi siz değerli gazeteci arkadaşlarımızla birlikte inşa etmeye devam ediyoruz. Demokrasimizin sağlıklı işlemesi, yönetim ve hizmetlerin şeffaf, denetlenebilir olması, halkın haber alma özgürlüğünü kullanması yine özgür, bağımsız medya ile mümkündür. Sizlerin hukukun üstünlüğüne, etik değerlere göstermiş olduğunuz hassasiyet dünya ölçeğinde ülkemizin vizyonu olmaktadır” diye açıkladı

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER