UŞAK 18°C
Parçalı Bulutlu
Son Dakika Haberler

UŞAK AK PARTİ’DE İL BAŞKANLIĞI İÇİN TEMAYÜL YAPILDI544 Görüntüleme

kategorisinde, 08 Aralık 2018 - 23:14 tarihinde yayınlandı

Ak Parti Uşak İl Teşkilatı, Ak Parti İl Binasında yeni İl Başkanını seçmek için temayül yoklaması gerçekleştirdi.

Ak Parti Genelbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart yerel seçimlerinde Uşak Belediye Başkanlığı için aday gösterilen, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Çakın’dan boşalan İl Başkanlığı koltuğuna kimin seçileceğinin belli olması için teşkilat içi temayül yoklaması yapıldı.

Sadece Ak Parti Uşak İl, İlçe ve Beldelerdeki yönetim kadrosunun oy kullandığı temayül yoklamasında herkes verilen oy pusulasına İl Başkanlığına uygun gördüğü 3 kişinin ismini yazdı.

Ak Parti il binasında yapılan temayül yoklamasına Ak Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurul Üyesi Kurtcan Çelebi katıldı.

Çelebi: “ İl başkanımız Mehmet Çakın’ın belediye başkan adayı olmasından dolayı bugün İl başkanımızı seçmek için bir araya geldik. Biraz önce Sivaslı ilçe başkanımızın meclis üyeliğiyle ilgili görüşme gerçekleştirdik. Burada hem il yönetimimiz hem ilçe yönetimimiz, kadın kollarımız hep birlikte temayül yoklamamızı gerçekleştireceğiz. Ayrıca ilçe başkanlarımızla da yüz yüze değerlendirmelerde bulunacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Temayül yoklaması sonunda İl Başkanlığı için aday olan isimlerin yazıldığı oy pusulaları Ankara’ya gönderildi.

Temayül yoklamasında kim aday oldu, kimin ismi en fazla oy aldı kesin olarak bilinmezken, kulislerde en çok konuşulan isimler arasında, eski il başkanlarından Mehmet Gün, Basri Yıldırım, Fahrettin Tuğrul, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar ve Ahmet Vural olduğu görüldü.

Ak Parti İl Başkanlığı için yapılan temayül yoklamasının kesin sonucu önümüzdeki günlerde belli olacak..

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER