UŞAK 10°C
Az Bulutlu

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MAHALLE KONAĞI SÖZÜNÜ TUTTUpost_views_covhy Görüntüleme

kategorisinde, 15 Aralık 2015 - 18:26 tarihinde yayınlandı

baskan_cahan_mahalle_konagi_sozunu_tuttu_h3380

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 2 yıl önce AK Parti’den belediye başkan adayı olduğu dönemde verdiği mahalle konağı taahhüdünü yerine getirdi. Cahan, İstanbul Adliyesi’nde şehit edilen Savcı Selim Kiraz’ın isminin verildiği Karaağaç Mahalle Konağı’nın önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Uşak’taki bazı mahallelere çok amaçlı salon yapılacağını ve burada kadına ve aileye yönelik destekleyici çalışmalar yapacaklarını anlatan Nurullah Cahan, Karaağaç Mahallesi’nde inşaatı büyük ölçüde biten Şehit Savcı Selim Kiraz Mahalle Konağı’nın kısa bir süre sonra hizmet vermeye başlayacağını söyledi.  Başkan Cahan, “30 Mart 2014 öncesinde halkımızın taleplerini yerine getireceğimize dair bir söz verdik. Mahalle konakları da bu sözlerimizin başında yer alıyordu. Çok şükür, Karaağaç Mahallesi sakinlerine çok amaçlı hizmet verecek olan ilk mahalle konağımızı tamamladık” dedi.

ÇOK AMAÇLI KULLANILACAK

Mahalle konaklarının çok amaçlı kullanılacağını söyleyen Başkan Nurullah Cahan, “Belediye başkanlığına aday olduğumuz döneminde,  ev toplantılarımızda, kadınlarımızla yaptığımız hemen her görüşmede, böyle bir ihtiyaç dile getirildi. Kadınlarımız gün yapacakları, bir araya gelip söyleşide bulunacakları, ailece yapılacak etkinler için bir mekanın eksikliğinden dem vurdu. Biz de çok amaçlı mahalle konağını projelerimiz arasına ekledik. Şimdi ilkini bitirdik ve inşallah önümüzdeki günlerde farklı mahallelerimize de yeni konaklar kazandıracağız” dedi. Başkan Cahan, Aybey Mahallesi’nde de taziye evinin inşasının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER